• DOLAR
  5,3099
  % 0,58
 • EURO
  6,0091
  % 0,75
 • ALTIN
  226,5401
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
AKDENİZ DİYETİ KALP VE BEYİN SAĞLIĞINA KATKI SAĞLIYOR

AKDENİZ DİYETİ KALP VE BEYİN SAĞLIĞINA KATKI SAĞLIYOR

Kilo problemi olan insanlar birbirinden farklı diyet türünü örnek alarak beslenme şeklini değiştirmektedir. Ancak bazı diyet türleri yeteri kadar fayda sağlamadığı gibi insanı dilediği ölçülere ulaştırmakta zorluk çektirebiliyor. Özellikle alışık olunmayan hafif kalorili diyetler kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo vermesine vesile olmuyor. Az kalorili diyet listelerinde kişi sürekli olarak takviye yapıyor ve var olan besin ihtiyacını farklı şekillerde karşılıyor. Bu tür diyetleri uygulayarak kısa süre içerisinde kilo verenlerde oluyor. Ancak bazı diyet türlerinin örnekteki diyetlerden çok daha fazla yarar sağladığı biliniyor. Özellikle Akdeniz diyeti bu konuda örnek olabilecek en önemli diyet türüdür. Hem kalp hem de beyin sağlığı için son derece faydalıdır.

akdeniz-diyeti-kalp-ve-beyin-sagligina-katki-sagliyor

Yeni Akım Akdeniz Diyeti Oldu

Son zamanlarda dikkat çeken diyet uygulamalarından birisi olan Akdeniz diyeti birçok kişi tarafından uygulanmaya başlandı. Hem kolay bir şekilde uygulanması ile hem de sağlıklı sonuçlar sunması ile Akdeniz diyeti dikkat çekiyor. Akdeniz diyetinin insanı rahatlatan yönü ise kalp ve beyin sağlığına katkı sağlıyor olmasıdır. Akdeniz diyetlerin de yer verilen yiyecek türleri arasında; meyve, sebze, zeytinyağı, tam tahıllar, baklagiller, kabuklu yemişler, lezzetli otlar ve baharatlar; haftada en az 1 kere balık ve deniz ürünleri; aşırıya kaçmadan tüketilen kanatlı hayvanlar, yumurta ve süt ürünleri yer alıyor. Bu tür ürünlerin yanı sıra kırmızı et ve şeker tüketiminin yasaklandığı gözlemleniyor. Daha doğrusu yasak kelimesine nazaran daha az yenmesi öneriliyor demek doğru olacaktır.

akdeniz-diyeti-kalp-ve-beyin-sagligina-katki-sagliyor

Ortalama 7 bin 500 kişi üzerinde yapılan test sonucunda kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo verdiği ve var olan bazı rahatsızlıklarından kurtulduğu gözlemlenmiştir. Aslında birçok diyet, kilolardan kurtulmaya vesile olduğu gibi çeşitli sağlık problemlerini de ortadan kaldırır. Ancak Akdeniz diyetinin çok daha faydalı olduğu ve rahatsızlıklarla daha etkili mücadele verdiği biliniyor. Kalp ve beyin sağlığını önemseyen, ayrıca bu tür rahatsızlıkları olan kişilerin Akdeniz diyetini kullanması önerilir. Eğer konu hakkında endişe duyuyorsanız uzman doktor veya diyetisyenden destek alabilirsiniz. Akdeniz diyeti sizler için oldukça faydalı bir seçenek olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status