• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
ANNE ADAYLARININ GENEL İHTİYAÇ LİSTESİ

ANNE ADAYLARININ GENEL İHTİYAÇ LİSTESİ

Anne adayları hayatlarının en heyecanlı dönemini yaşayan bireylerdir. Özellikle bebek sahibi olma düşüncesi anne adaylarının büyük bir heyecan yaşamasına vesile olur. Birçok anne adayı hamilelik sürecinde ihtiyacı olan malzemeler konusunda fikir sahibi değildir. Hatta bu konudaki uyarıları yeteri kadar dinleyecek düzeyde heyecanlarını bastıramayabilir. Ancak anne adayları için gerekli olan bazı malzemeler önemli ihtiyaçları içerisinde barındırmaktadır. Anne adaylarının genel ihtiyaç listesinde hem kendisi için hem de bebeğinin sağlıklı gelişiminin sürdürülmesi için önemli malzemeler bulunmaktadır. Bu tür malzemelerin eksiksiz bir şekilde hazır tutulması önemli bir kuraldır. Anne adayları ilgili konularda sürekli olarak bilgilendirilmekte ve ne yapması gerektiği konusunda bilinçli bir birey olması sağlanmaktadır.

anne-adaylarinin-genel-ihtiyac-listesi

 

Genel İhtiyaç

Anne adaylarının ihtiyaç duyduğu malzemeler; Hastane Çıkışları, Badi, Atlet Kilot, İç Dış Zıbın, Pijama Takım, Tulum, Mevlüt Takım, Bere, Eldiven, Çorap, Patik, Kilotlu Çorap, Önlük, Patikli Pantolon şeklinde sıralanmıştır. Diğer malzemeler ise; Araba Puset, Yağmurluk, Ana Kucağı,Oto Koltuğu, Kanguru, Taşıma Koltuğu,Malzeme Çantası, Taşıma Çantası, Emekleme Dizliği şeklinde sıralanmaktadır. Ek olarak ihtiyaç duyulan temizlik malzemeleri ise; Tırnak Makası, Burun Temizleyici, Kulak Çubuğu , Altaçma, Ağız Mendili, Islak Mendil, Pişik Kremi, Bebe Yağı, Losyon, Saç Fırçası, Ateş Ölçer, Dişlik, Lazımlık, Klozet Adaptörü, Bel Koruyucu, Güvenlik Seti (Kapı, Dolap vb) şeklinde sıralanır. Bu malzemeler dışında daha birçok malzemenin hazırlanması gerekmektedir.

anne-adaylarinin-genel-ihtiyac-listesi

Anne adaylarının yanlarında taşıması gereken ek malzemeler ise; Park Beşik, Park Yatağı, Uyku Seti, Yorgan, Yastık
Battaniye, Boğulma Önleyici, Güvenli yatış yastığı, Nevresim Takımı, Pike Takımı, Ales Çarşaf, Uyku Tulumu, Yüz Örtüsü, Cibinlik,Cibinlik Demiri, Emzik, Emzik Kutusu, Emzik Zinciri şeklinde sıralanmaktadır. Annelerin bebek doğmadan önce ve bebek doğduktan sonra birçok malzemeyi yanlarında taşıması önerilir. Bebek doğmadan önce gerekli olan malzemeler oluşabilecek ekstra durumlar içindir. Bebek doğduktan sonra gerekli olan malzemeler ise bebeğin günlük yaşantısını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi içindir. Anne adaylarının ilk çocuklarında edindikleri tecrübeler çok önemlidir. Çünkü hiçbir şekilde tecrübe edinmeyen annelerin bu konuda ne yapması gerektiğini bilmemesi doğaldır. Zaman içerisinde birçok yeni şey öğrenmek mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status