• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
ANNE ADAYLARININ KENDİNE GÜVENMELERİNİN YOLLARI

ANNE ADAYLARININ KENDİNE GÜVENMELERİNİN YOLLARI

Uzun süren heyecanınızın sonunda o tatlı hissi yaşadığınızı ve bebeğinizi kucağınıza aldığınızı biliyoruz. Ancak bu noktada başlayan endişeli düşünceler her ne kadar atlatılabilen bir durum olsa bile ilk etaplarda bireyi psikolojik olarak yıpratabilmektedir. Anne adaylarının yıpranmasını sağlayan durumlardan kaçınması ve ebeveyn olup olmadığı konusundaki tereddütten vazgeçmesi gerektiğini bilmelidir. Her birey ebeveyn olabilecek potansiyele sahiptir. Her ne kadar yaşanılan ilk durumlar sıkıntı yaratsa da anne adaylarının bu konuları kafasına takmaması gerekir. Çünkü anne adayları zaman içerisinde tecrübe edinerek ideal seviyeye gelecektir. Siz de bu konuda endişe yaşıyorsanız en sağlıklı yol uzmanlardan yardım almak olacaktır. Ancak bu seçenek size ılımlı gelmiyorsa farklı yollar deneyebilirsiniz.

anne-adaylarinin-kendine-guvenmelerinin-yollari

Güven

İlgili dönemde kafanızdan birçok soru geçiyor olması doğaldır. İlk olarak yapmanız gereken bu yöndeki kuruntulardan uzak durmak ve düşünce tarzınızı değiştirmektir. Eğer kafanızın içindeki kalabalık ve gereksiz düşüncelerden kurtulmazsanız sağlıklı bir şekilde mücadele edemezsiniz. Anne adaylarının ilk olarak kendisini kafa yapısı bakımından hazır tutması gerekir. Daha sonra ise çevrenizde tecrübesi olan kişilerden bilgi alarak ilgili deneyimleri öğrenmelisiniz. Çocuğunuzu kucağınıza aldığınız zaman yaşayacağınız ilk tecrübede nasıl davranmanız gerektiğini büyüklerinizden veya tecrübeli kişilerden öğrenebilirsiniz. Sonuçta bu durum kitap okuyarak öğrenebileceğiniz birşey değildir. Haliyle tecrübelerden feyz almak en önemli ve etkili yöntemlerin başında gelir. Siz de bu uygulamaları yapabilirsiniz.

anne-adaylarinin-kendine-guvenmelerinin-yollari

Anne adaylarının doğumdan sonra yaptığı ikinci hata ise kendisini başka insanlarla kıyaslamasıdır. Eğer kendinize güvenmek istiyorsanız bu yoldan vazgeçmelisiniz. Kendinizi bir başkasıyla kıyaslamanız sizi psikolojik olarak yıpratacaktır. Haliyle yıpranmış bir ebeveyn olumlu yönde tecrübe edinmeyecektir. Hata yapsanız bile bu hatalara izin vermelisiniz. Hata yapa yapa ideal seviyeye geleceğiniz bilincinde olmalısınız. Sonuçta siz mükemmel bir insan değilsiniz ve var olan eksikliklerinizi kolay bir şekilde tamamlayamazsınız. Doğal olarak önerileri izleyerek kendinize bir yol çizebilirsiniz. Anne adaylarının kendi yolunu çizerken belirleyeceği strateji çok önemlidir. Kendinizi daha iyi hissetmek için tecrübe edinmeyi ve yaptığınız hatalardan ders çıkarmayı unutmayın. Bu yöntem sizi psikolojik olarak zinde tutacak ve sağlıklı gelişim gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status