• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN BESİNLER NELERDİR?

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN BESİNLER NELERDİR?

Anne adaylarının endişe duyduğu konulardan birisi bebek doğduktan sonra süt oranının yeterli olup olmayacağıdır. İlk aşamada doktorlar ilgili konuda yeterli bilgi vermektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde doktorların uyarıları dikkate alınarak beslenme süreci devam ettirilmelidir. Aynı zamanda anne sütünü arttıran çeşitli besin grupları bulunmaktadır. Bu tür besin gruplarını tüketerek periyodik olarak uygulamayı sürdürmeniz gerekir. Süt oranını arttırmak için tüketeceğiniz besin türleri uzman doktorlar tarafından açıklanmıştır. Bu tür besinleri tüketerek kısa süre içerisinde oranı ideal seviyeye getirebilirsiniz. Bebek doğduktan sonra anne sütünün yeterli olabilmesi için gerekli olan uygulamaları yapmalısınız. Uzman doktorların bu konudaki uyarıları son derece önemlidir. Bebeğinizi sağlığı için uyarıları dikkate almalısınız.

anne-sutunu-arttiran-besinler-nelerdir

 

Besinler

Bebeğinizin anne sütü ile beslenmesi gereken süreçte sütü arttıran bazı besin türlerini kullanmanız gerekir. İlgili besinler arasında yer alan ilk besin türü bademdir. Badem anne sütünü arttıran en etkili besindir. Burada kavrulmuş veya tuzlu bademlerden bahsedilmemektedir. Doğal bademlerden 5-6 adet su içerisine atılmalı ve bekletilmelidir. Bademleri suda bekletmeden önce kabuklarını soymayı unutmayın. İçinde bulunan protein, lif, vitamin ve antioksidanlar anne sütünü arttırmaya yardımcı olmaktadır. Bademden sonra listede yer alan ürün hindistan cevizi yağıdır. İçerisinde omega-3 yağ asitleri bulunan hindistan cevizi yağı son derece faydalı besin türlerinden birisidir. Emziren annelerin 1 ile 3 kaşık arasında hindistan cevizi yağı tüketmesi gerekmektedir.

anne-sutunu-arttiran-besinler-nelerdir

Bebeğini emziren annelerin tüketmesi gereken bir diğer besin maddesi ise portakaldır. C vitamini bakımından zengin olan portakal belirli aralıklarla tüketilmelidir. Emziren annelerin tüketmesi gereken bir diğer yiyecek yumurtadır. Günlük yumurta tüketimini periyodik olarak sürdürmeniz gerekir.  Akşam yemeklerine ilave olarak ıspanak tüketmeniz önerilir. Ispanak tüketimini periyodik olarak yapmaya özen gösterin çünkü içeriğinde demir bulunmaktadır. Bu besin gruplarına ilave olarak havuç tüketilebilir. Havuç A vitamini bakımından oldukça zengindir. Uzmanların bir diğer önerisi ise esmer pirinçtir. Esmer pirinç tüketerek anne sütünün miktarını arttırabilirsiniz. Önerilen gıda türlerini sıklıkla tüketmeniz gerektiğini unutmayın. Anne sütünün bebek için yeterli oranda bulunması açısından tükettiğiniz besinlerin türü büyük bir önem taşımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status