• DOLAR
  5,3101
  % 0,59
 • EURO
  6,0098
  % 0,76
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
BABASININ KAYITLI KREDİ KARTINDAN 4300TL HARCADI

BABASININ KAYITLI KREDİ KARTINDAN 4300TL HARCADI

İngiltere’de yaşanan olay bugün tüm dünyanın gündeminde yer buldu. 12 yaşındaki çocuğun Fortnite oyunu için satın aldığı özelliklerin toplamının 4300TL olması dikkatlerden kaçmadı. Aynı zamanda oyunu satın alan çocuğun tüm bu işlemleri babasının kayıtlı kartı üzerinden yapması dikkatlerden kaçmayan bir diğer nokta oldu. Oyuncuların en çok ilgi gösterdiği hayatta kalma oyunu olan Fortnite dünyanın her yerinden milyonlarca aktif oyuncuya sahiptir. Steam üzerinde de oynanma süresi bakımından dikkat çeken oyunlardan birisidir. Fortnite oyununu eşsiz kılan özelliklerden birisi ise tamamen ücretsiz olarak indirilmesi ve oynanmasıdır. Ancak oyun içi satın alma özellikleri bir hayli fazladır. Bu tür özellikle oyuncuyu eşsiz kılar.

babasinin-kayitli-kredi-kartindan-4300tl-harcadi

Tek Bir Tıklama İle Rekor Ödeme

Fortnite oyunu son güncellemeler ile birlikte birçok platformda çalışabilen oyun türlerinden birisi olmuştur. En yakın rakibi PUBG oyununa ciddi oranda fark atan ve ücretsiz olması ile ön plana çıkan Fortnite, PUBG oyununun da istatistiklerini ciddi oranda etkilemiştir. Bir hayli geniş kitlelere hitap eden Fortnite oyununun yapımcısı halen oyunu geliştirmeye devam ettiğinin sinyallerini verdi. Bu süreçte oyun içi satın alma özelliklerinin de arttırıldığı gözden kaçmadı. İngiltere’deki Fortnite oyuncusu ise beğendiği aksesuarları ve dans figürlerini satın alarak oyunun ne kadar çok oyun içi satın alma özelliğine sahip olduğunu gözler önüne serdi. 12 yaşındaki çocuğun tek bir tıkla 4300TL’lik alışveriş yapması günün en çok konuşulan konusu oldu.

babasinin-kayitli-kredi-kartindan-4300tl-harcadi

Önceden oğluna sürpriz yapmak amacıyla kredi kartını konsola kaydeden baba ise bu harcamanın ardından şok yaşadı. Babanın 4300TL’lik faturayı ödediği ancak daha sonrasında ne yaptığı bilmiyor. Her ne kadar bankasını bilgilendirmiş olsa da şüpheli harcamaların kısıtlanmadığı ve kendisine bildirilmediği de gözlemleniyor. Banka yapılan harcama ile ilgili itirazlara olumlu geri dönüş yapmadı. Baba ise faturayı ödedikten sonra oğluna durumu izah etti. İngiltere’de yaşanan bu olayın ardından bazı gerçekler göz önüne serildi. Ebeveynlerin bu gibi durumları yaşamaması için dikkatli olması gerektiği vurgulandı. Aksi takdirde tek bir tıklama ile rekor ödemeler yapabilir, ciddi anlamda zarara uğrayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status