• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Bebekler Ne Yer? Nasıl Beslenmeli

Bebekler Ne Yer? Nasıl Beslenmeli

Bebeklerin sağlıklı ve dengeli bir şekilde büyümesi için beslenmeleri oldukça önemlidir. Yani bebeklerin ne yediği, ne içtiği önemlidir. Bu bebeklerin tüm yaşantıları boyunca hayatını etkilemektedir. Bebekler ne yer işte detaylar

NELER YER ?

Bebeklik çağlarından itibaren doğru ve dengeli beslenen bir bebek tüm yaşamı boyunca hastalıklara karşı daha dayanıklıdır ve daha sağlıklıdır. Ancak bebekliğinde yeterince beslenemeyen; daha doğrusu doğru ve dengeli beslenemeyen bebekler yaşantıları boyunca hastalıklara daha duyarlıdır. Bu nedenle bebeklerin ne yiyeceği önemlidir.

Bebekler için ilk 6 ay sadece anne sütü önerilmetedir. Uzmanların hemen hemen hepsi bu konuda hemfikirdir. Bebekler en az 6 ay sadece anne sütü ile beslenmelidir. Eğer anne sütü yoksa yada yeterli değilse; uygun bebek mamalarından kullanılabilir. Fakat bu durumda bebeğin bir doktor kontrolünde olması beslenmesini ve büyümesini takip etmesi faydalı olacaktır. İlk 4 ay mama ile beslenen bebek daha sonra ek gıdalar ile beslenebilmektedir.
Kısaca özetlerse bebeğin mutlaka ilk 4-6 ayında anne sütü alması, sadece anne sütü ile beslenmesi gerekmektedir. Eğer anne sütü yeterli değilse; yada bebek anne sütünü reddiyorsa bu durumlarda doktor tavsiyesi ile mamalar kullanılabilir. 6 aydan sonra ise bebeğe meyve suyu gibi ek gıdalar verilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status