• DOLAR
  5,3099
  % 0,58
 • EURO
  6,0091
  % 0,75
 • ALTIN
  226,5401
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
BEBEKLER NEDEN UYUMAZ ? BEBEK NASIL UYUMALI ?

BEBEKLER NEDEN UYUMAZ ? BEBEK NASIL UYUMALI ?

Anne olmak ne kadar çok zor olsa da bebeğinizin bir gülüşü her şeye bedel olur. Bir gülümseme gördükten sonra tüm yorgunuz tüm stresiniz yok olur. Bebeğiniz uyumadığında da siz strese girer ve üzülürsünüz. Bebeğiniz neden uyumaz ? Bebek nasıl uyumalı ? 

Her bebeğin bir uyku sorunu vardır. Bu uyku sorununu sizler için uzmanlara sorduk ve uzmanlar şaşırtıcı cevaplarda bulundular. Bebekler neden uyumaz şimdi öğrenelim.

Bebeklerde her yaşın uyku ihyacı vardır. Her yaşta uyku önemli rol oynar. Bebeklerin uyumama sorunları ise birden fazla nedenlerde olabilir. Bazılarında ise ciddi nedenler yaşanabilir. Yeni doğan bebekler gün için de 1- 2 saat ile ara ile uyanırlar ve 1 saat ve fazlası uyanık kalırlar. Bebeklerin gün içinde uyanık kalmaları ve gece boyunca uyuması bunu bir düzene koymak uzun zamanlarınızı alabilir. Ve büyük zorluk yaşayabilirsiniz.

BEBEKLER NEDEN UYUMAZ ?

BEBEKLER NEDEN UYUMAZ

 • Klik Sancılar : Bebeğiniz de uykudan sıklıkla uyanma yada geç uyuma gibi sorunu var ise bu kolik sancılar yüzünden olabilir. Uzmanlar bebeğinize sık sık masajlar yapmanızı önerir.
 • Acıkmış Olabilir : Bebeğiniz de uyku sorunun bir başka nedeni de acıkmış olma durumudur. Acıkan bir bebek kesinlikte zor uykuya dalar hatta uyuyamaz. Bunun için öncelikle bebeği doyurmak sonra uyutmak gerekir.
 • Gece ve gündüzü ayırt edememe: Anne karnından daha yeni gözlerini açan bebekler için uyku sorunu öncelikle gelir. Bebekler gece ve gündüzü ayıramazlar ve bunun için uyku sorunları çok fazladır. Gündüz ayık tutma ve gecede uyutarak zor da olsa anne adayları düzene koyması gerekir. Düzene koyduktan sonra bebekte sizde rahat bir nefes alacaksınızdır.
 • Bebekte hızlı kilo artışı: Bebeğinizi fazla yedirmekte uyku sorununa neden olabilir. Rahat uyku için hafif beslenmesi gerekir bebeğin.

Bu süreçte bebek bakımında annelerin sabırlı olmaları çok önemli. Uyku sorununu hallettikten sonra bebeğinizi rahat bir bakım ile büyütebilirsiniz. Anne adaylarda ve anne olanlar da kesinlikle sabır göstermeleri beklenir. Bir bebeğin gülüşü ile hayatınızı değişebilir. Bunun için sabır en ön planda olmalıdır. Bebeğiniz ile birlikte sağlıklı uykular ve sağlıklı günler dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status