• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇİFTLERİN BİRBİRİNE TRİP ATMASI ZARARLI MI?

ÇİFTLERİN BİRBİRİNE TRİP ATMASI ZARARLI MI?

Çiftler ilişkileri boyunca ciddi sıkıntılar yaşayabilir. Bunlar birbirilerine olan davranışlarının ortaya çıkardığı olumsuz durumları da kapsar. Özellikle yeni evli çiftlerin birbirini yeteri kadar tanımaması önemli bir etkendir. Çünkü zaman içersinde alışık olmadığınız birçok tutum ve davranış sizi rahatsız edebilir. Aksine uzun süreli ilişkilerde de bazı davranışlar sıkıntılı durumlar ortaya çıkartabilir. Özellikle bazı tutum ve davranışları ısrarlı bir şekilde sürdürmek birçok olumsuzluğu beraberinde getirir. Trip atmak gibi eylemlerde bunların başında gelir. Eğer yeterli düzeyde yapılıyor ve çiftler karşılıklı olarak birbirine anlayış gösteriyorsa sıkıntılı bir süreç işlemeyecektir. Ancak çiftlerin bıkkınlık yaratacak düzeyde birbirine trip atması ilişkinin geleceğini büyük oranda tehlikeye atabilir.

ciftlerin-birbirine-trip-atmasi-zararli-mi

 

Trip

Çiftlerin evlilik yaşantıları boyunca birbirine karşı hal ve hareketlerini ölçülü bir şekilde sürdürmesi gerekir. Özellikle evliliğin sağlam bir yapıda ilerlemesini isteyen çiftler birbirlerini bunaltmamalıdır. Uzmanlar bu konuda defalarca uyarıda bulunmuştur. Çiftlerin birbirlerini anlayacak düzeyde fikir birliği sağlaması ve davranışlarını buna göre şekillendirmesi önemlidir. Çiftlerin bu konudaki sıkıntıları her geçen gün artış göstermektedir. Erkek veya kız hangi taraf olursa olsun sürekli olarak her olayda trip atan tarafın bıkkınlık seviyesine getirebildiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle çiftlerin bazı hal ve hareketlerini sık sık tekrar etmemesi gerekir. Ayrıca en ufak olayda trip atılması ve karşı tarafı rahatsız edecek boyutta bu durumun sürdürülmesi evliliğin geleceğini risk altında tutacaktır.

ciftlerin-birbirine-trip-atmasi-zararli-mi

Daha anlayışlı bir ortak yaşam sürdürmek iki taraf içinde kritiktir. İki tarafın bu konuda birbirine karşı tutumu çok önemlidir. Eğer karşılıklı olarak bir ortak nokta buluyorsanız sorunlarınızı kolay bir şekilde çözümleyebilirsiniz. Ancak çiftlerin anlayış göstermemesi evliliği bitiren nedenler arasında yer alabilmektedir. Siz de huzurlu bir evlilik geçirmek istiyorsanız trip atmak gibi gereksiz davranışlardan kaçınmalısınız. Eğer bu tür davranışları alışkanlık haline getirmişseniz tadında bırakmanız önerilir. Aksi takdirde zararı çok daha büyük olabilir. Eşinizin ne hissettiğini bilmediğiniz için sürekli olarak aynı davranışı sergilemeniz doğru olmayacaktır. Ilımlı ve anlayışlı olmak her zaman ilişkiyi kuvvetlendirir. İlişkinize zarar verecek davranışlardan kaçınmalı ve karşınızdakine önem göstermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status