• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Deniz Ürünleri Alerjisi için Doğal Tedavi

Deniz Ürünleri Alerjisi için Doğal Tedavi

Bir deniz ürünleri alerjisi, balık ve kabukluların tüketilmesinin vücutta alerjik reaksiyonlara neden olabileceği bir durumdur. Bağışıklık sistemi, deniz ürünlerini zararlı antijenler için yanlış yönlendirir ve histamin olarak bilinen kimyasalları serbest bırakarak buna bir yanıtı tetikler. En iyi sekiz besin alerjisinde deniz ürünü figürleri. Bununla birlikte, süt ve soya alerjilerinden farklı olarak, deniz ürünleri alerjilerini aşamazsınız.

 

Deniz ürünleri alerjileri diğer alerjik reaksiyonlara benzer. Deniz ürünleri alerjisi için teşhis almak çok önemlidir, böylece hangi yiyeceklerden kaçınmanız gerektiğini bilirsiniz. Birçok yemek, lezzetini arttırmak için deniz ürünleri katkı maddeleri kullandığından, hangi deniz ürünlerinin alerjiniz olduğunu bilmek, bu yiyeceklerden kaçınmanıza yardımcı olur.

 

Etkilenen bir kez kolayca fark edilebilecek birkaç deniz ürünleri alerjisi belirtileri vardır. Bunlardan bazıları döküntü, kovan, ishal, mide krampları, kan basıncında ani düşme, solunum güçlüğü, bilinç kaybı, alerjik rinit, şişme ve kaşıntıdır. Deniz ürünlerini de tüketmenin ciddi sonuçları olabilir. Yerfıstığı gibi, deniz ürünleri alerjileri de anafilaktik bir saldırı tetikleyebilir.

 

 

Deniz Ürünlerine Karşı Alerji

 

 

Deniz ürünleri alerjisi reaksiyonları çok şiddetlidir ve bu nedenle, deniz ürünleri alerjiniz varsa, hangi tür deniz ürünlerinin sizin için zararlı olduğunu bilmek önemlidir. Kabuklu deniz hayvanlarına veya diğer balıklara ve kabuklu deniz hayvanlarına veya genel olarak tüm deniz besinlerine karşı alerjiniz olabilir. Bu nedenle teşhis gerekli olabilir. En iyi deniz ürünleri alerjisi tedavisi, diğer gıda alerjilerinde olduğu gibi tetikleyicilerin tamamen önlenmesidir. Ancak, bazen herhangi bir tabakanızda deniz mahsulleri veya deniz ürünleri katkılarının varlığından haberdar olmanız mümkün olmayabilir. Deniz ürünleri alerjisi olanların, her zaman yanlarında bir epinefrin enjeksiyonu yapmaları şiddetle tavsiye edilir. Bu şekilde, her zaman potansiyel bir anafilaktik saldırı için hazırlanabilirler. Bir deniz ürünleri alerjisi döküntüleri veya kovanları için kortikosteroid bazlı losyonlar ve merhemler kullanılabilir.

 

Bir tür balığa alerjiniz varsa, diğer balık türlerine de alerjiniz olmayabilir. Kabuklu deniz hayvanları veya yumuşakçalar gibi deniz ürünleri en çok alerjiye neden olur. Bununla birlikte, alerjiniz olan deniz ürünlerinin türünü bile biliyorsanız, tüm deniz ürünlerini dikkatli bir şekilde ele almak en iyisidir. İşlenmiş gıdaları satın alırken, deniz ürünleri bazlı katkı maddeleri için ambalajı kontrol etmek en önemlisidir. Dışarıda yemek yerken, bu tür içerikler hakkında bilgi sahibi olmak zor olacaktır. Bununla birlikte, bununla ilgilenmek için, sipariş verirken, restoran yönetimini alerjiniz hakkında bilgilendirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status