• DOLAR
  5,3099
  % 0,58
 • EURO
  6,0091
  % 0,75
 • ALTIN
  226,5401
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
DÖVME YAPTIRMAK BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR

DÖVME YAPTIRMAK BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR

Bugün ilginç bir haber gündemdeki yerini korudu. Dövme yaptırmanın sakıncalı bir durum olduğunu herkes biliyor. Özellikle dini açıdan bakıldığında dövme yaptırmak ciddi anlamda bir risk barındırıyor. Ancak tüm bu kriterlere rağmen dövme yaptıran kişiler üzerilerinde yapılan bazı testler sonucunda ilginç sonuçların açığa çıkmasına vesile olmuştur. Dövme yaptırmak her ne kadar sancılı bir süreci beraberinde getirse de zaman içerisinde bu süreç sizin için sancılı olmayacaktır. Vücudun zaman içerisinde dövme yaptırma konusundaki ısrarınızda daha az acı hissettiği ortaya çıkmaktadır. Özellikle ilk kez dövme yaptıranlara nazaran ciddi anlamda gelişim olduğunu fark edebileceğiniz bu sonuçlar bağışıklık sisteminizin güçlendiğini gözler önüne sermektedir.

dovme-yaptirmak-bagisikligi-guclendiriyor

Dövme Yaptıranlar Arasında Kritik Test

Dövme yaptıran belirli bir gruba yöneltilen sorular ve yapılan testler ile dikkat çeken bir sonuç ortaya çıkmıştır. Dövme yaptırmanın ilk aşama ile ilerleyen aşamalarda fark yarattığı gözlemlenmiştir. Eğer ilk kez spor yapıyorsanız vücudunuz ciddi anlamda yorulur hatta bazı noktalarda kas ağrıları çektiğiniz bile söylenebilir. Ancak spor yapmaya devam edenler bu ağrıları zaman içerisinde hissetmez, ayrıca kas sistemi gelişir. Dövme yaptırmakta spor yapmak ile benzer özellikle taşır. İlk kez dövme yaptıranlarda immünoglobulin A ile stres hormonu kortizol değerleri dikkat çekmiştir. Kortizol değerinin ilk kez dövme yaptıranlarda oldukça yüksek olduğu göze çarpıyor. İmmünoglobulin A değerinin ise düşük olduğu teyit edilmiştir. Bu değerlerin ikinci dövme yaptırma işleminde değiştiği belirtiliyor.

dovme-yaptirmak-bagisikligi-guclendiriyor

Vücuda giren yabancı maddeyi tanıyan vücut, bir sonraki dövme yaptırma işleminde daha az acı duymanıza ve bağışıklık kazanmanıza vesile oluyor. Aynı zamanda kan değerlerine bakılan kişilerde bu teoriyi doğrulayacak gelişmeler olduğu gözlemleniyor. Eğer siz de dövme yaptırırken acı çekiyorsanız bu ilk kez olduğu içindir. İlerleyen süreçte dövme yaptırırken vücudunuz bağışıklık kazanacağı için sıkıntı yaşamanız imkansız olacaktır. Uzmanlar tarafından yapılan bu testler bağışıklık sisteminin önemini göz önüne sermiştir. Her ne kadar az sayıdaki grup üzerinde böyle bir test yapılmış olsa da sonuçlar dikkat çekecek düzeyde önemlidir. Test gruplarının sunduğu sonuçlar konu hakkında fikir sahibi olunmasını sağlamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status