• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
EKONOMİK DURUMLAR EVLİLİĞİN DÜŞMANI!

EKONOMİK DURUMLAR EVLİLİĞİN DÜŞMANI!

Çiftlerin hayatlarında aldıkları en önemli kararlardan birisi evliliktir. Özellikle iki insanın geri kalan hayatında aynı evin içerisinde yaşaması ve aynı evde vakit geçirecek olması birçok problemin kapısı aralamaktadır. Çünkü daha önce böyle bir girişim olmadığı için çiftlerin kendilerini yeteri kadar tanımadıkları bilinen gerçekler arasındadır. Çiftler bu konuda ne kadar temkinli olursa olsun evliliği sonlandırabilecek birçok problem bulunmaktadır. Her ne kadar bu tarz problemlerin yaşanması istenmese de zaman içerisinde çeşitli sıkıntılar evliliğin çatırdamasına neden olabilir. Bu nedenle kritik kararın öncesinde detaylı olarak düşünmek en önemli seçenektir. Özellikle eşinizi iyi tanımıyorsanız sırf maceraya atlamak için böyle bir karar almanız önerilmez.

ekonomik-durumlar-evliligin-dusmani

Evlilik Kararının Önemi

Birlikte geçireceğiniz her gün birbirinizi daha iyi tanıma fırsatı bulduğunuz bilinen bir gerçek. Ancak bu süreci daha etkili geçirmek varken yeteri kadar tanımadığınız bir insanla hayatınızı birleştirip sürprizlere açık olmak büyük bir risktir. Karşınızdaki insan ne kadar iyi niyetli olursa olsun tahammül sınırını zorlayan birçok durum evliliğinizin bitiş noktasına doğru sürüklendiğini gözler önüne serecektir. Bu nedenle evlilik konusunda mantıklı karar almanız gerekir. Eğer siz de ilgili konularda yeteri kadar kendinizden emin değilseniz uzman doktorlardan destek alabilirsiniz. Bu konuda yapıcı tutum sergileyen uzman doktorlar görmediğiniz bazı noktaları gün yüzüne çıkarabilir. Aynı zamanda konuya bakış açınızı geliştirip yapacağınız hataları en aza indirir.

ekonomik-durumlar-evliligin-dusmani

Her ne kadar iki gönül bir olunca samanlık seyran olur gibi bir ifade bulunuyor olsa da işin gerçeği öyle değildir. En ufak problemde fikir ayrılıkları gün yüzüne çıkacaktır. Özellikle ekonomik problemler evliliği bitiren ana sebeplerden birisidir. Çiftlerin birbirine karşı anlayışlı davranması ve var olan sıkıntıları birlikte çözmesi en önemi odak noktasıdır. Ekonomik özgürlüğünü eline ayan bayanların ise ekonomik konularda kendisini ön plana çıkarmaması gerekir. Aksi takdirde sadece ekonomik zorluklar değil fikir çatışmaları da yaşanabilir. Erkek ne kadar büyük bir katkı sağlarsa sağlasın bayanın aynı seviyede katkı sağlaması ve bunu sürekli dile getirmesine dayanamaz. Doğal olarak geçimsizlik türer. Bu gibi durumlardan kaçınmak evliliğin temelini sağlamlaştıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status