• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
EN ÇOK SÖYLENEN YALANLAR NELERDİR ?

EN ÇOK SÖYLENEN YALANLAR NELERDİR ?

Herkesin başı sıkıştığın da maalesef yalana başvururuz. Peki insanlar en çok söylediği yalanlar nelerdir ? Yalan söyleyen birini nasıl anlarız? işte tüm detaylar 

İşte O Yalanlar

 • 5 dakika içinde oradayım

Genellikle bir yere yetişmeye çalışırken söylediğimiz yalanlardan biridir. Bu yalan mı olur yoksa beyaz yalan mı olur bilinmez ama yalan sonuçta. 5 dakika için de oradayım dedikten sonra genelde yolda olmazsınız ve 1 saat için de orada olacağım demek bu.

 • Bakarız

Genellikle bir şeyi yapmak istemediğimiz de bakarız deriz. Hem hayır da yapmam da diyemeyiz fakat bakarız deyip öteleriz. Bakarız demek genellikle hayır demektir. Çünkü bakarız dediklerin de genellikle o konu yapılmaz ve hiç bir zaman bakılmaz o konuda. Hayır demenin bir anlamıdır.

 • Tam seni arayacaktım

En çok kullanılan yalanlardan biri olan da tam seni arayacaktım oluyor. Herkesin dediği yalan çeşitlerin den biridir. Genellikle telefon da tam seni arayacaktım dedikten sonra kalp kalbe karşıdır diye karşılık alınır.

Her insan yalan söyler. Yalan söylemem asla diyenler asıl yalan söyleyenlerdir aslında. Yalan bir nevi kaçamaktır. Bir konuda fikriniz ya da istemsizlik var ise yalana başvurulur. Aslında yalan kötü bir limandır. İnsanlar genellikle yalan söylediklerin de o limana sığındıklarını sanırlar. Aslın da yalan dedikten sonra o yalanı da örtmek için başka bir yalan daha derler. Her bir yalan başka bir yalanı doğurur aslında. En aza indirmek için yalan yerine kendi düşüncelerinizi demenizi tavsiye ederim. Yalan dedikten sonra insan başlar da bir huysuzlanır ve yalanı kapatmak için başka yalanlar üretir. fakat yalanlar söyleyerek rahatladığını sanırlar. Aslında yalan söylemek hem günah hem de karınız da ki ne saygısızlıktır. Yalan söylemek aslın da sizi bir yere getirmeyecektir aksine sizi zor durumda bırakacaktır. Bir kişi yalan dediğinizi anladı an hemen kızarırsınız ve mahçup durumda kalırsınız. Siz siz olun yine de yalan demeye kalkışmayın. Yalansız bir hayat deneyin ve göreceksiniz ki daha düzgün olacaktır. Hayatınız da bol sağlıklı bol yalansız bol keyifli günler dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status