• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
EN UYGUN EGZERSİZ PROGRAMLARI

EN UYGUN EGZERSİZ PROGRAMLARI

Birçok insan kilo problemleri ile barışık değildir. Bu nedenle sürekli olarak kilo vermek ister ve bu yöntem çalışma yapar ancak bu yöndeki çalışmalar yeterli olmayabilir. Spor konusunda yararlanabileceğiniz tonla kaynak bulunmaktadır. Örnek ders videoları egzersiz aşamaları vb. dersler size bir nebze ışık tutacaktır. Ancak bunları uygulayan insanların birçoğunun uygulamaları tam olarak yapmadığı ifade edilmektedir. Haliyle spor yapan insanların yeteri kadar kararlı olmadığı gözler önüne serilir. Eğer siz de egzersiz yapma konusunda yeteri kadar kararlı iseniz bu konuda yapabileceğiniz pratik uygulamalar olduğunu unutmamalısınız. İlk aşamada yapmanız gereken kafanızdaki sorunları bitirmektir. Kafanızda nasıl bir problem olursa olsun kararlı olmalısınız. Aksi takdirde spor faydalı olmaz.

Spor Yapmak İçin Uygun Hareketler

Spor yapmaya ağır hareketler ile başlamamanız önerilir. Aksi takdirde yeteri kadar başarılı olamayabilirsiniz. İlk aşamada ne yapacağınıza karar vermeniz ve spor yapmadan önce neler yapabileceğinizi gözden geçirmeniz gerekir. Bu tür durumlarda uygulayabileceğiniz çeşitli teknikler bulunmaktadır. Egzersiz programlarının basit olması ve herkes tarafından uygulanabiliyor olması en önemli noktadır. Ayrıca ekstra malzemeye ihtiyaç duymadan evinizde var olan malzemeleri kullanarak egzersiz yapabileceğinizi unutmamalısınız. Yani egzersiz yapmadan önce malzeme yok diye pes etmemeli ve var olan malzemeler ile uygulayabileceğiniz hareketleri denemelisiniz. Spora yeni başlayan birçok kişi egzersiz hareketlerini yapacak uygun malzeme bulamadığı için sporu bırakmaktadır.

İlk olarak yerinizde koşarak yaklaşık yarım dakika kadar hareketi sürdürebilirsiniz. Daha sonra ise yerinizde zıplayıp elleri ve kolları açarak aynı hareketi 45 defa yapmayı deneyebilirsiniz. Egzersiz hareketleri içerisinde ön plana çıkan squat ise basen bölgelerini eritmek için ideal hareketlerden birisidir. Belinizi kırmadan ayaklarınızı hafif açıp yere doğru eğilebildiğiniz kadar eğilmelisiniz. Bu hareketi 30 defa tekrar etmelisiniz. İlerleyen günlerde set miktarını arttırabilirsiniz. Set miktarlarını arttırdıkça daha fazla kalori yakabilir ve kısa sürede kilo verebilirsiniz. Tüm bu hareketlere ilave olarak mekik çekme, şınav ve barfiks uygulamaları yapılabilir. Ayrıca sandalye üzerinde önce sol ayak sonra sağ ayak ile çıkıp tekrar inerek basen eritme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status