• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
EVDE PRATİK BİLGİLER

EVDE PRATİK BİLGİLER

Ev temizliği için pratik bilgiler sizler için derledik topladık 🙂 Evinizi temizlerken büyük zorluklarla çıkmayan lekeler insanı bıktırıyor bazen. Sizde pratik bilgiler ile kolaylıkla lekelerden kurtulabilirsiniz.

PRATİK BİLGİLER

Pratik bilgiler sizler için ..

Evde sevdiklerinize güzel bir fırında yemek yaptınız. Yemeğinizi afiyetle yedikten sonra kalan fırın tepsinini yıkamak kadınlar için büyük bir çiledir. Bu çileden kurtulmak için büyük güçlükler çekeriz. Fırın tepsisinde kalan zorlu kalıntılar için karbonat ve hidrojen peroksite iki karışımını kullanmanız yeterli olacaktır. karbonat ve hidrojen peroksite bu iki karışımı karıştırın ve tepsinindeki lekenin üzerine tepsinize uygulayın. Üstüne bir kat daha karbonat dökün ve 1 saat kadar bekleyin. 1 saat sonra temizleyin ve göreceksiniz ki lekeden eser kalmamış olacak.  Evde pratik bilgileri kullanabilirsiniz.

PRATİK BİLGİLER

Çay ve kahve yüzünden seramik bardaklarınızın içindeki leke nasıl çıkar ? Lekelerden başı dertte olan kadınlar bu formül ile çok mutlu olacak. Çay ve kahveden vazgeçemeyenler için büyük bir formül olacak. Bir havluya karbonat dökün ve lekeli seramik bardağınızı ovun. 5 – 10 dk ovduktan sonra bol su ile temizleyin. Temizledikten sonra büyük bir sihir ile bardağınızdaki lekenın yok olduğuna şahit olacaksınız.

Mutfak dolaplarında oluşan lekeler için büyük formül sizler için araştırdım 🙂 İnatçı mutfak dolaptaki lekeler için bir diş fırçasının üzerine karbonat sürün ve zeytinyağa bandırın. Mutfak dolap kapaklarında olan lekeyi fırçalayarak lekeyi yok edebilirsiniz. Lekeden eser kalmayacaktır. Bu sayede dolaplardaki lekeleri temizleyebilirsiniz.

Kirençlenmiş ütünüz var mı ? Çok zordur kirençli bir ütüyü temizlemek. Kirençli bir ütüyü temizlemek yerine yerinizi almak daha kolay gelir herkese. Fakat size söyleceğim formül ile yeni ütü almak yerine kirençlenmiş ütünüzü temizleyeceksiniz. Ütünün kirençlenmiş olan yere bol tuz ile ovun. 5-10 DK bol tuz ile ovduktan sonra kesinlikle kirençten bir eser kalmayacaktır. Büyük bir nimet olan bu formülü kesinlikle denemenizi öneririm.

Evinizde baktığınız hayvan tüyleri ile derdiniz mi var ? Tüy dolu yerde kimse oturamaz . Tüyleri temizlemek için plastik eldiven kullanmanızı tavsiye ederim. Plastik eldiven tüyleri hızlıca yakalayıp toplayacaktır.

Sizde bu pratik yöntemlerle ile zamanınızı hızla değerlendirebilirsiniz. Zamandan tasarruf edip ailenize ve kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status