• DOLAR
  5,3101
  % 0,59
 • EURO
  6,0098
  % 0,76
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
EVDE UYGULANMASI GEREKEN PRATİK BİLGİLER

EVDE UYGULANMASI GEREKEN PRATİK BİLGİLER

Evde uygulanması gereken pratik bilgiler ile hayatınızı düzene koyabilirsiniz. Evde hayatınızı kolaylaştırıp zamanınızı değerlendirmek için neler yapabilirsiniz ? 

Bazen ufak bilgiler sizin için çok önemli olabilir. İnternette yayınlanan pratik videolar hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Evde uygulanması gereken pratik bilgiler nelerdir ? Büyük sorunları nasıl küçük sorun hale getirebilirsiniz. peki bunları nasıl yapmanız gerekir ?

UFAK TEFEK PRATİK BİLGİLER

pratik bilgiler

 • Balık Kokusunu Gidermek : Genellikle balık pişirmeyi ev hanımları sevmezler. Çünkü evde büyük ağır bir koku siner. Aslında balık kokusunu gidermek çok kolay. Balık istediğiniz kadar pişirip güzelce yedikten sonra bir tencere içine sirke ekleyip kaynatmanız yeterli olacaktır. Bu sayede evdeki balık kokusunun yok olduğunu göreceksiniz.
 • Kızartma Kokusu ve Sebze Haşlarken: Sebze haşlarken suyuna bir parça mantar tıpası atarak tencereden koku yayılmasını önleyebilirsiniz. Kızartmalarda ise kızgın yağa atılan bir sap maydanoz yağ kokusunun yayılmasını önleyecektir
 • Buzdolabında Oluşan Kokular : Buzdolabında hoşunuza gitmeyen kokular için çok pratik yöntemler vardır. Bir kaba sirke koyup kapağını açık bırakmanız yeterlidir. Kötü kokuları sirke kendine doğru çekecektir. Peyniriniz kokuyorsa içine bir tutam kekik ekleyebilirsiniz. Kokudan eser kalmayacaktır.
 • Boya Kokusu Giderme : Evinizi boya badana yaptıktan sonra evde oluşan ağır kokunun giderilmesi hayli güçtür. Boya kokusundan rahatsız olmanız çok doğaldır.  Baya yapılan odanın bir tabak içine ufalanmış bayat ekmek bırakın. Ertesi gece de yine aynı odanın içine, yere bir tas içinde kaynamış, sıcak bir süt bırakın. Göreceksiniz ki o ağır koku yok olacaktır.
 • Tenceredeki kokuların giderilmesi: Yemekleriniz den sonra yıkasanızda çıkmayan ağır kokular çok pratik önerim var. Tencerinize bir limon dilimi koyup su doldurun sonra kaynatmaya bırakın. Bir süre kaynattıktan sonra tenceriniz deki koku yok olacaktır.
 • Odadaki kokular :  Odanızda oluşan değişik kokuları yok etmek için lavanta çiçekleri kullanabilirsiniz. Lavanta kokusu odanızdaki havasızlık kokusunu yok edecektir.

 

Bütün pratik bilgileri kullandığınız takdirde hem hayatınız kolaylaştırabilir hem de zaman dan tasarruf edebilirsiniz. Ev hanımları kullandıkları bu tür bilgiler yabancı kaynaklarda da yer almaktadır. Yurt dışında sıklıkla kullanılan bu bilgileri doğrulanmış kaynaklardan bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status