• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EVLENMEK Mİ DAHA ZOR YOKSA BOŞANMAK MI?

EVLENMEK Mİ DAHA ZOR YOKSA BOŞANMAK MI?

Geleceğe dair alınan en önemli kararlardan birisi olan evlilik süreci çiftler için önemli kararlardan birisidir. Bazı çiftler bu konuda duydukları endişe ve yeteri kadar hazır olmamaları durumundan kaynaklı olarak evlilikten çekinir. Bu gibi durumlarda uzmanlardan destek almak en önemli seçenektir. Evlilik önemli bir karar olduğundan dolayı uzmanlar bu konuda yeterli düzeyde bilgi vermektedir. Evlilik konusunu önemli kılan etmenlerden birisi ise boşanma gibi sıkıntılı bir sürecin sizi beklediğini unutmamalısınız. Bu süreç evlilikte daha zor ve daha sancılıdır. Tabiki hiçbir çift boşanmak için evlenmez ancak birbirini yeteri kadar tanımayan ve bu süreç ile ilgili endişeli bir tavır sergileyen çiftler ilişkilerini ideal seviyede yürütemezler.

evlenmek-mi-daha-zor-yoksa-bosanmak-mi

Evlilik ile boşanma konusunu kıyaslayanlar genellikle farklı farklı yorumlarda bulunmuşlardır. Bazı kesimler evlilik sürecinin daha zor olduğunu savunurken bazıları ise bunun aksini savunmaya devam eder. Aslında iki süreçte birbirinden zorludur. Ancak evlilik tatlı bir heyecan barındırdığı için sorumlulukları en aza indirir. Çiftler bu konuda daha heyecanlı olduğundan sorunları göz ardı eder ve geleceğe odaklanmaz. Aslında evlilik sürecinin ardından yıllarca bu birlikteliği sürdüren birçok çift bulunmaktadır. Boşanma gibi önemli bir sorunu düşünmeden yıllarca mutlu bir şekilde evliliğini sürdüren çiftlerin bu konuda başarılı sonuçlar elde ettiği gözlemlenmiştir. Ayrıca evlilik çiftler açısından oldukça olumlu bir tablodur. Çiftlerin birbirine olan saygısı bu süreçteki gelişmeleri doğrudan etkiler.

Boşanmak

evlenmek-mi-daha-zor-yoksa-bosanmak-mi

Boşanma ise oldukça sancılı bir durumdur. Boşanma gibi sıkıntılı bir süreci kolay bir şekilde atlatmak mümkün değildir. Hatta birçok çift bu aşamada birbirine olan saygısını yitirmiştir. Ailevi problemler, şiddetli geçimsizlik veya şiddet gibi problemler nedeniyle boşanma kararı alan çiftler hayatlarının en mutlu günü olan evlilik sürecinde yeteri kadar başarılı bir plan yapamadıklarını gösterir. Ancak bu problem değildir. Boşanma sürecinde çiftlerin yaşadığı sıkıntılar sadece anlaşmazlıklar değildir. Boşanma sonrasında kendilerini bekleyen hayatta önemli bir problemdir. Çiftlerin kendisi açısından problem yaratan bu durumlar ele alındığında boşanma gibi sıkıntılı bir sürecin evlilikten daha zor olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu tür konularda uzmanların görüşü de aynıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status