• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
EVLENMEK Mİ YOKSA BOŞANMAK MI ZOR ?

EVLENMEK Mİ YOKSA BOŞANMAK MI ZOR ?

Herkes mutluluğa kapı açıp evlenme kararı alırız. ve zorlukları aşıp evleniriz. Fakat bazı evlilikle iyi sonla bitmez boşanma ile biten bir çok evlilikler var. Peki evlen mi zordur boşanmak mı ? 

Sevgi dolu ile başlayan evlilikler maalesef nefret dolu bir boşanma ile sonlanabiliyor. Evlenmek nasıl zorsa boşanmakta bir o kadar zordur aslında.

Zorluklar

Evlenmek aslında çok zordur. Karşı kişiye güvenmek ona her konuda destek çıkmak ciddi bir iştir. Evlilik gerçekten ciddi bir çatıdır aslında. Önce evlenmek için bir aday bulmak bu adayın doğru kişi olup olmadığını hesaplamak. Gerçekten zordur. Evleneceğiniz kişiyi sevdiniz ve aşık oldunuz. Tamam bu olur dediğiniz an aile konusu başlar. İki ailenin de birbirleri ile anlaşması önemli. Hem de çok önemli. İki ailenin anlaşması bazen sizin anlaşmanızdan bile önemlidir bir konudur. İki tarafın anlaşmadığını düşündüğünüz de ortalık baya bir karışabilir. Ve bu sizin için hiç kolay olmaz. En zor konulardan biri de maddiyattır. Maddiyatta olmazsa olmazlardandır bunun sözü var nişanı var nikahı var o kadar fazla harcama var ki maddiyatsızlık bazen evlenmeyi bile ertelenebiliyor.  Bunun için maddi durumunuzu kesinlikle bir kenarda evlilik paranız bulunmalı. Hele ki borçlarla alınan eşyalar çok zor durumda sizi bırakabilir. Evlendikten sonra borç ödemek hiçte kolay değildir. Maddi konuyu da hallettiniz diyelim sonrası daha önemli. Sonrasında o kişi ile aynı evde yaşamak alışmak var. Herkes hayal ettiğiniz gibi gitmeyebilir. İstemediğiniz hareketleri ortaya çıkabilir. Ve bu sizi gerçekten rahatsız edebilir. Eğer bu konuyu da aşıp geçtiyseniz artık uzun bir evlilik sürecine hazırsınız demektir.

Evlilikten sonra herşey yerin de gitmeyebilir. Boşanmak için gün sayıyor olabilirsiniz. Sevdiğiniz insanın hayal etmediğiniz gibi çıkmadığın da o hayal kırıklığı çok zordur. Boşanmakta bir o kadar evlilik kadar daha zordur. Bağlandığınız sevdiğiniz insanla ayrılmak zor bir süreçtir. Hem maddi hem manevi insanı çökertebiliyor. Bunun için her zaman güçlü ve olumlu olmak çok hem çok önemlidir. Bu yüzden hem evlilik kararını alırken hem de boşanma kararını alırken çok dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status