• DOLAR
  5,3099
  % 0,58
 • EURO
  6,0091
  % 0,75
 • ALTIN
  226,5401
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Fitness Egzersiz Hareketleri Bilgileri

Fitness Egzersiz Hareketleri Bilgileri

Fitness hareketleri ile formda kalabilirsiniz. Özellikle sporla uğraşıyorsanız ve formunuzu korumak istiyorsanız bu hareketleri yapabilirsiniz. Öncelikle belirtmek isteriz: Sağlık durumunuzu doktorunuzla görüştükten sonra egzersizlere başlamanız tavsiyemizdir.

Vücudumuz işleyen demir misalidir. Çalıştıkça pas tutmaz ilkesi gecerlidir. Bu yüzden bütün kaslarımızı hareket ettirmemiz gerekmekte ve belli bir efor harcamamız da gerekmekte. Düzenli egzersizle hem zihnen hemde bedenen forma ulaşabilirsiniz. Kalp sağlığında korumada büyük etkileri olan egzersizler günlük yaşamımızda uygulamaya dökebileceğimiz formlara dönüştürmek size kalmış.

Egzersiz yaparken öncelikle ısınma hareketleri ile başlamak gerekir. Bunun için 30 dk tempolu yürüyüşü seçebilirsiniz. Isındıktan sonra biraz esneme hareketleri ile egzersizlerimize başlayabiliriz.

1’ci Egzersiz Hareketi :

Elimize ufak bir ağırlık alarak örneğin su şişesi ile bacaklarımızı çalıştırabiliriz. Bacaklarımızı bir yana açıp tekrar kapatma ile yapabiliriz. Sonra diğer bacağımızı çalıştırırız. Tam olarak şöyle: Sağ bacağımızı yana açıp kapatmak sonra sol bacağımızı yana açıp kapatmak. tempolu yaparak efor harcanmalıdır.

2’ci Egzersiz Hareketi :

Su şişesini bir sağa uzanıp kaldırmak sonrasında sola doğru uzanıp kaldırmak ile birazda kendimizi esneterek tempolu birşekilde yapabiliriz.

3’cü Egzersiz Hareketi :

Oturup kalkma egzersizi ile birlikte bu kezde kollarımızı işin içine katıyoruz. Burda çömeldiğmizde eller karşıya Ayağa kalktığımızda ise eller yukarıya kalkacak şekilde olmalıdır.

Egzersizlerin bitiminde esneme hareketleri ile vücudumuzdaki oluşan laktik asitleri dağıtabiliriz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status