• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Göz Rahatsızlıkları İçin Acupressure Tedavisi

Göz Rahatsızlıkları İçin Acupressure Tedavisi

Akupresür, alternatif tıbbın bir parçası olduğu düşünülen tıp formlarından biridir. Bu kategorileştirme altında Ayurveda ve Antik Çin Tıbbı gibi eski oryantal ilaç uygulamaları geliyor. Akupresür Antik Çin Tıbbı disiplinlerinin bir bölümünü oluşturur.

Bu, modern tıp için temel olarak sorunludur çünkü Eski Çin Tıbbı, modern tıbbın ve hatta insan anatomisine bile paralel olmayan insan vücudu hakkındaki varsayımları ve varsayımları kullanır. Bunun merkezinde Chi ve diğer enerjilerin akışı sistemi var. Çin Tıbbı uygulayıcıları bir dizi enerji akışı ve bu akışları manipüle etmenin yararlı etkisini haritalandırdılar. Enerji akışının bu sistemi, modern tıp sistemleri tarafından görüldüğü gibi insan anatomisinde hiçbir paralel değildir. Bu akışlar, vücuttaki ana dolaşım sistemleri olan vasküler veya lenfatik sistemlerle eşleşmez. Endokrin kanallarla da eşleşmiyorlar. Bu nedenle, Çin tıbbının modern tıbbı açısından birçok ilkesini ya da insan vücudunu anlamamızı açıklamak temelde imkansızdır.

 

Yararları

 

Ancak, Accupressure Terapi gevşeme gibi bazı faydalar sunar ve plasebo etkisi göz ardı edilemez. Acupressure kullanılan doğurganlık tedavileri oldukça popülerdir ve bu nedenle vücudun gerçekleştirmesi için istekli olan zihnin büyük bir kısmı vardır. Özellikle gözler gibi hassas organlarda dikkatli olunmalıdır. Gözler, pembe göz gibi basit bir enfeksiyondan, retina dekolmanı kadar karmaşık bir şeye kadar birçok problemle karşılaşabilir. Göz enfeksiyonları, uyuşturucu tedavileri ve uygun bakım ile kendilerini çözdüklerinden gerçekten endişe verici bir neden değildir. Retina dekolmanı gibi komplikasyonlar sadece basınç ve cerrahi kullanımı ile tedavi edilebilir. Bu basınç, acupressure ile aynı değildir, bu da belki de parmakların arasındaki dokumanın, retinanın yeniden bağlanmasına yardımcı olacağını dikte eder.

 

Gözler için Masaj

 

Tümü, gözler için bir masaj, çoğu insanın yorgun olduklarında ve çok fazla göz yorgunluğu yaşadığında yaptıkları bir şeydir. Bu, artan bir dolaşımdan gözlere ferahlık hissi nedeniyle işe yarar. Ancak, bunun gerçekten gerekli olduğuna inanmak için bir sebep yoktur. Gözlere masaj yaparken çok fazla basınç olmamasına dikkat edilmelidir. İdeal olarak, parlak ışıkların birikmesine neden olan basınçtan kaçınılmalıdır. Yüzün üzerinde sıcak bir havlu kullanmak eşit derecede etkilidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status