• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
GÜNDE KAÇ SAAT UYUMALIYIZ ?

GÜNDE KAÇ SAAT UYUMALIYIZ ?

Herkesin merak eder günde kaç saat uyumalıyız diye. Artık bu yazı ile sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Erkekler ve kadınlar kaç saat uyumalı ? Dr. Mehmet Öz merak edilen sorulara cevap veriyor.

Dr. Mehmet Öz sağlıklı yaşam için tavsiyeler verdi. Kaç saat uyumalıyız ?  Dr. Mehmet Öz yaşam sırlarını verirken ‘ Zamani değil, enerjiyi yönetin ‘ dedi. Dr. Mehmet Öz, “Ben zaman yönetimine inanmam. Ben enerji yönetimine inanırım. Gün içinde size enerji veren neler yapabilirsiniz? Mesela, bu röportajlar benim için bir iş değildir. Röportajlardan çok keyif alıyorum. Oldukça keyifliler. Yaptığım ve keyif almadığım birçok şey var. Fakat onları yapmak zorundayım çünkü yapabileceğim en iyi şovu yapmalıyım. Hepimizin hayatında bize keyif veren şeyler de var vermeyen şeyler de. Sevdiklerinizle yemek için eve gidersiniz bu yapmanız gereken bir iş değildir. Ama yine de yapmak durumunda olduğunuz bir şeydir. Bu yüzden sevdiğiniz şeyleri yapın, mümkünse sevdiğiniz şeylerin içindeki sevmediklerinizi değiştirin ve enerjiyi yönetin. Size enerji veren şeyleri gününüze eklediğinizden emin olun. Bu yolla hem uzun süre hem de daha iyi bir şekilde çalışırsınız” dedi.

 

ERKEK VE KADINLAR KAÇ SAAT UYUR ?

GÜNDE KAÇ SAAT UYUMALIYIZ ?

Kadınlar 7 saat erkekler 7 buçuk saat uyumalıdır. Dr. Mehmet  Öz, “Hasta olmak istemeyen insanlar için tavsiyem; öncelikle basit bir yöntem olmasına rağmen uyumaktır. Uyku bağışık sistemini devamlı olarak destekler. Sonrasında size tavsiyem bol bol C vitamini almanız ve bazı bitki çaylarını kullanmanız genellikle fayda sağlayacaktır. Ayrıca isterseniz Türkiye’de de kolayca bulabileceğiniz yeşil yapraklı sebzeler ve renkli meyveler de tüketebilirsiniz. Meyvelerden vücudunuzun ihtiyacı olan antioksidanı alır ve vücudunuzun güçlü kalmasına yardım eder. Bağışıklık sisteminiz mideniz tarafından güçlendirilip zayıflatılır. Eğer bağırsaklarınız sağlıklıysa midenizdeki savaşta enerji kaybetmeyeceksiniz ve bağışıklık sisteminiz kendini korumak için virüslerden sakınacak. Sağlıklı bir yaşam için kadınlar 7 saat, erkekler ise 7,5 saat uyumalıdır. Erkeklerin ihtiyaçları kadınlardan daha fazladır” ifadelerini kullandı.

Dr. Mehmet Öz sağlıklı yaşam için uykunun önemli olduğunu böylelikle dile getirmiş oldu. Uyku insanın en önemli ihtiyacı olduğunu belirtti. Bu bilgiler ile hayatımızı artık düzene koyabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status