• DOLAR
  5,3099
  % 0,58
 • EURO
  6,0091
  % 0,75
 • ALTIN
  226,5401
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRAN PRATİK BİLGİLER

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRAN PRATİK BİLGİLER

Hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler sayesinde işlerinizi daha kolay bitirebilirsiniz. Pratik bilgi olarak neler yapılabilir? Mesela lekeyi nasıl kolay çıkabilirsiniz ? Bir çok konuda pratik bilgiler size yardımcı olacaktır.

Evde en çok nefret ettiğiniz işleri pratik yöntemlerde kolay ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bunun için uzun zamanlar harcamanıza gerek yoktur. Hayatınızı kolaylaştıran bilgiler ile hayatınız değişebilir. Bazen pratik bilgiler ile kısa süre içerisinde sizi rahatsız eden durumlardan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür bilgiler ile çevrenizde pratik zekanız ile ön plana çıkmanız mümkündür.

Bazen ufak bir bilgi ile birçok sorunu çözebileceğiniz öenmli bir gerçektir. Çoğu zaman sosyal medyada yayınlanan kısa videolar ile verilen mucizevi buluşlar ve fikirler insanların hayatınız kolaylaştırmaktır. Bu tür bilgileri gerçek hayatta kullanmamız mümkündür. Bilgiler ışığında var olan alışkanlıklarımıza yön verip farklı bir bakış açısına sahip olabiliriz. Pratik bilgiler çoğu zaman gereksiz gibi görünse de bazı durumlarda hayat kurtarabilir. En önemli katkıları ise zamandan tasarruf etmemizi sağlamasıdır. Bu tür bilgileri yabancı kaynaklardan alarak sizler için derledik.

PRATİK BİLGİLER

Pratik Bilgiler Neler

 • Bardak izinden nasıl kurtulursunuz ? : Bir kağıt havlu ya bir miktar mayonez dökün. Sonra bardaktaki iz olan yere ovalayarak silin. Bunu bir kaç kez yaptığınızda göreceksiniz ki bardakta iz kalmayacak.
 • DVD kurtarma : Dvd niz çalışmıyor ve çizikler var ise sakın üzülmeyin. Bir muz ile dvd nin üzerinden geçin ve bir kaç kez denedikten sonra dvd niz eskisi gibi çalışacaktır.
 • Dar yerleri nasıl süpürebilirim ? : Bir ketçap kapağını süpürgenin başlığına yerleştirirseniz en ince detaylara kadar süpürebilirsiniz. Bir deneme ile sizde memnun kalacaksınız.
 • Kavanoz açma yöntemi: Genellikle açılmayan kavanozlara erkeklere verilir açılması için. Fakat her zaman bir erkek bulamayabilirsiniz. Bunun için bir bıçak yada kaşık ile kavanozun kenarından içe doğru bastırarak açmayı deneyebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat edin çünkü bıçak ile yaparsanız elinizi kesebilirsiniz.
 • Domateslerin çabuk çürümesini engellemek için koparılan kısmın aşağıda kalması yeterlidir. Bu sadece domatesleriniz daha uzun ömürlü olacaktır.
 • Tenceriniz deki yemek taşmaması için bir tahta kaşığını tencerinizin üzerine yatay olarak koyun. Bu sayede tencerinizdeki yemek taşmayacaktır.
 • Zencefil soymak çok zordur fakat kaşık ile soymanız sizi kolaylaştıracaktır. Bu yöntemi deneyerek daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Bir kaç tane pratik bilgi ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Evde bir çok şeyler yapabilirsiniz. Zamanla daha çok bilgiler ile sizinle paylaşacağım. Hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler ile zamanız artacak eşe dosta daha çok zaman harcayabilirsiniz. Çocuklarınıza daha çok zaman ayırmak için pratik yollar deneyebilirsiniz. Sizler de pratik bilgilerinizi bana gönderip yazımda paylaşabilirim. Bilgiler paylaşıldıkça çoğalır 🙂 Hayatınızı daha çok pratik hala getirmek için bu kolları denemek sizlerin elinde. Şimdiden bu bilgileri denemek lazım daha çok bilgi için takip edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status