• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İLİŞKİLERİ BİTİREN HATALAR

İLİŞKİLERİ BİTİREN HATALAR

İnsanlar arasındaki ilişkilerin önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle evlilik gibi önemli bir ilişki seviyesine son veren bazı hatalar bulunmaktadır. Evlilik kurumunun önemi ise bu noktada anlaşılmaktadır. Birbirine saygı göstermeyen ve birbirini anlamayan çiftlerin sorunları her geçen gün artar. İçlerine atıyor olsalar bile zaman içerisinde bu sorunlar gün yüzüne çıkar. Evliliği bitiren sebeplerin birçoğunda da benzer problemler yer almaktadır. Eğer karşınızdaki kişiye saygı göstermiyor ve onu anlamaya çalışmıyorsanız zaman geçtikçe aranızda bir duvar örülecektir. Duvar tamamen örüldüğünde ise yıkmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle geç kalmadan ilişkinizi kurtarma yoluna girmelisiniz. Siz de bu ve benzeri konularda sorun yaşıyorsanız uzmanların önerilerini dikkate almalısınız.

iliskileri-bitiren-hatalar

Nedenler

Özellikle evliliği bitiren nedenler arasında sayılan yıkıcı eleştiri yapmak, çiftlerin birbirine olan saygısını yitirmesine neden olmaktadır. Sınırsız bir şekilde karşı tarafa yüklenmek ve onu ağır ithamlar ile ikaz etmek yıkıcı eleştirilerin farklı bir boyutudur. Aynı zamanda kullanılan dilin şiddetli olduğu vurgulanmıştır. Bu tür davranışlardan uzak durulması gerekir. Bir diğer olumsuz davranış ise kişinin karşısındaki kişiyi fazlasıyla irdelemesidir. Hemen hemen her sağlıklı iletişimde karşısındaki kişiyi irdeleyen ve her konunun altında bir şey arayan şahıslar ilişkiye zarar verir. Bu çiftlerden hangi taraf olursa olsun sakıncalı durumları beraberinde getirir. Hatta birçok evliliğin bu nedenle sonlandığı ve şiddetli geçimsizlik tanımı ile mahkemeye taşındığı bilinmektedir.

iliskileri-bitiren-hatalar

İlişkiyi bitiren bir diğer hata ise genelleme yapmaktır. Kişi karşısındakinin düşüncelerini önemsemeden farklı düşünceler ile benzer örnekler sunuyor ve var olan odak noktasını kaydırıyorsa bu zaman içerisinde iletişim problemini doğurur. Siz de bu tür davranışlardan uzak durarak genelleme yapmaktan vazgeçmelisiniz. İlişkileri bitiren asıl sebeplerden birisi de karşısındaki kişinin ses tonunun üzerine çıkılmaya çalışılmasıdır. Ses tonunun yükselmesi ile birlikte gerilim hızla artar ve çiftler sağlıklı iletişim kuramaz. Beraberinde tartışmalar ve huzursuzluklar meydana gelir. Kişilerin haklı olduğunu göstermesi için sesini yükseltmesi ise çok daha şiddetli tartışmalara yol açabilir. Bu tür davranışlardan uzak durmalı ve karşınızdaki kişiye daha saygılı davranmayı tercih etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status