• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
KANSER RİSKİ İLE MÜCADELE ETMEK ÇOK KOLAY

KANSER RİSKİ İLE MÜCADELE ETMEK ÇOK KOLAY

En büyük sağlık sorunlarından birisi olan kanser ölümcül hastalıklar grubunda yer alır. Kanserin birçok türü tedavi edilmesi en zor olan hastalıklar grubunda da bulunmaktadır. Ancak tıp dünyasındaki gelişmeler bu riskleri en aza indirmekte ve binlerce hastanın kanser tedavisi ile sağlıklı yaşama kavuşmakta olduğu biliniyor. Özellikle Türkiye’deki istatistikler tıp sektörünün ne kadar geliştiğini gözler önüne seriyor. Hayatımız boyunca ölümcül hastalıklardan olan kanser türlerine yakalanma riskimiz ise bir hayli yüksektir. Bu riski en aza indirmek için bireysel olarak yapabileceğimiz bazı uygulamalar bulunmaktadır.  Bu tür uygulamalar ile kanser hastalığı riskini en aza indirir ve yaşam kalitemizi yükseltiriz. Bu nedenle uygulamaların yapılması önerilmektedir.

kanser-riski-ile-mucadele-etmek-cok-kolay

Kanserden Korunmak İçin İdeal Uygulamalar

Kanser riski ile mücadele edebilmek için çeşitli uygulamalar yapılabilir. Bu uygulamalar uzmanlar tarafından da onaylanmıştır. İlk olarak kilonuzu ideal kilo seviyesine yakın tutmalısınız. Yaş ilerledikçe kilo almak kolaylaşır. Bu nedenle kilo almamaya dikkat etmelisiniz. İkinci olarak fiziksel aktiviteleri arttırmalısınız. Özellikle egzersiz yapmak çok önemli bir husustur. Kas gruplarının çalışması kanser riskini en aza indirir. Bununla birlikte buğday ve tahıl ürünleri tüketilerek kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Kilo problemlerinizden kurtulmak için kullanacağınız tek yöntem beslenme ve egzersiz değildir. Bu konuda uzmanlardan destek alarak süreci hızlandırmanız mümkündür. Kanserden korunmak için aktif bir yaşam tarzını benimsemeni önemlidir.

kanser-riski-ile-mucadele-etmek-cok-kolay

Kanser riskini aza indirecek diğer uygulamalar ise tüketilen et miktarıdır. Bunların en başında ise eti yakmadan tüketmek gelir. Eti yakmadan tüketmeniz çok önemlidir. Yanan etler nitrozamin ve karsinojen miktarı bakımından sağlığı tehlikeye atar. Bu nedenle yakılmış etler tüketilmemelidir. Ek uygulamalar arasında yer alan bir diğer önemli husus ise su tüketimidir. Günlük olarak 2.5 litre üzerinde su tüketmek en uygun seçenektir. Bununla birlikte yağ, nişasta, şeker ve un gibi besin malzemelerinden uzak durmak gerekir. Tüketiyorsanız bile minimum miktarda tüketmeniz önerilir. Tüm bu uygulamaların yanı sıra kötü alışkanlıkları hayatınızdan çıkarmanız isteniyor. Özellikle sigara ve alkolü hayatınızda barındırmayın. Bu tür alışkanlıklar kanser riskini doğrudan etkiler ve arttırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status