• DOLAR
  5,3099
  % 0,58
 • EURO
  6,0091
  % 0,75
 • ALTIN
  226,5401
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
KLİMA ZATÜRRE RAHATSIZLIĞINA NEDEN OLABİLİR Mİ?

KLİMA ZATÜRRE RAHATSIZLIĞINA NEDEN OLABİLİR Mİ?

Her mevsim pratik bir şekilde kullanılan klimalar yazın bizi serinletir kışın ise içimizi ısıtır. Ancak klimanın sunmuş olduğu pratiklik her zaman iyi sonuçlar ortaya çıkarmaz. Aslında bu konuda birçok vatandaş bilinçlidir. Ancak klimanın neden olabileceği rahatsızlıklar konusunda vatandaşların yeteri kadar bilgisi bulunmamaktadır. Özellikle yeni klima kullanmaya başlayan bireyler konu hakkında yeteri kadar bilinçli değildir. Bu nedenle klima kullanmadan önce ilgili konuların araştırılması ve bu konularda dikkatli olunması gerekir. Uzmanlar klima kullanan vatandaşlara yönelik uyarılarda bulunmuştur. Klima kullanımı her ne kadar pratik bir unsur olarak görülse de birçok zararlı yönü mevcuttur. Klima kullanmadan önce ilgili rahatsızlıklar hakkında bilgi sahibi olmanız en uygun seçenektir.

klima-zaturre-rahatsizligina-neden-olabilir-mi

Klima Zatürre Yapabilir

Dışarıdan bakıldığında hiçbir zararı olmadığı iddia edilen klimalar basit olarak boyun tutulması, kuvvetli olarak zatürre gibi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Özellikle kış veya yaz aylarında ıslak veya nemli saçlarla klima altına oturduğunuzda boynunuz ciddi derecede tutulur. Aynı zamanda uzun süre boyunca boynunuzun düzemesi mümkün olmaz. Bu tür rahatsızlıklara yakalanan hastaların uzun süre boyunluk kullandığı da biliniyor. Bu gibi rahatsızlıklardan uzak durmak için önlem almak ve dikkatli bir şekilde klimayı kullanmak yeterlidir. İlgili kurallara uyum sağladığınız müddetçe klima zararlı yönleri ile ön plana çıkmaz. Ancak klimanın vermiş olduğu rahatlığa aldanıp klimanın altında uzun süre geçirmemeniz gerekir.

klima-zaturre-rahatsizligina-neden-olabilir-mi

Klimayı uygun ayarlarda kullanmak ise bir diğer önemli konudur. Uzmanlar klimanın uygun sıcaklık derecesinin ideal olduğunu vurgulamıştır. Aynı zamanda klimanın servisi de klima tanıtımı sırasında bu konuda bilgi vermektedir. Eğer uygun sıcaklık sizin için yeterli değilse daha sıcak veya daha soğuk yapmanız sağlık problemleri ile boğuşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle klimanın sıcaklık ayarlarının ideal oranlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Optimum ayarı bozduğunuz takdirde zatürre gibi kritik rahatsızlıklara yakalanmanız mümkündür. Bu nedenle önemli sağlık problemlerini önlemek amacıyla gerekli kurallara uyum sağlamalısınız. Aynı zamanda klimanın filtrelerini düzenli olarak temizleyebilir, hava boşluğunu da temizleyerek olası kirli hava ortamından kurtulabilirsiniz. Tüm bu uygulamaları temizlik sırasında yapmayı ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status