• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Koşu Egzersizi İle Uyluklarda Selüliti Azaltın

Koşu Egzersizi İle Uyluklarda Selüliti Azaltın

Koşu en yaygın ve muhtemelen sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda formda kalmak için de koşu egzersizi yapmanın en iyi yollarından biridir. Bu sadece gençler için değil, her yaş için de geçerlidir. Araştırmalar, koşma ve yaşlanma sürecinin yakından ilişkili olduğunu göstermiştir. Yaşlanan koşucular, daha az sayıda engel belirtileri göstermiş ve yaşlanmayan koşuculara kıyasla daha uzun bir yaşam süresine sahiptir. Daha yaşlı koşucuların, zorlukların üstesinden gelmek ve bir programa bağlı kalmak için çok fazla kararlılığı olması daha olasıdır.

 

Haftada üç kez ve üç ila beş mil arasında çalışmak, eklemlerinizin esnekliğini ve işlevselliğini artırır. Bununla birlikte, eklemlerinizin ilk etapta sağlıklı olduğundan emin olmanız gerekir, bu da herhangi bir yaralanmayı önlemek için ağrıların arasından geçmemek ve koşular arasında dinlenmeniz için dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Koşu ayrıca inme, kanser, nörolojik hastalıklar ve hatta enfeksiyondan ölme olasılığını azaltır.

 

Çalışmak sağlıklı olmak ve daha uzun yaşamak için tek yol değildir. Yaptığınız her türlü egzersizi yapıyor. Ancak insanlar hala koşmayı tercih ediyor çünkü yıllar boyu birçok yaşlı ve yaşlı kadın ve erkeğe faydalı olduğunu kanıtlamıştır.

 

Koşu ve selülit yakından ilişkilidir ve koşmanın başka bir avantajı selülit azaltmadır. Her ne kadar selülit genetik olsa da ve bunun üzerinde kontrole sahip olmasa da, koşmak kurtulmak için yardımcı olabilir. Koşu, kalçalarınızda ve sırtınızda dolaşımı artırır, bu da cildin pürüzsüz, tonda ve beslenmesini sağlar. Bu bölgelerdeki yağ tabakasını azaltmaya yardımcı olur ve bunun yerine kas oluşturur. Bununla birlikte, zaman alıcı bir süreçtir ve dolayısıyla çok sabırlı olmak zorundadır.

 

Koşunun zararı varmı?

 

Koşu da Akne gibi bazı dezavantajları vardır. Koşucular için ortak bir endişe, başta kadınlarda olmak üzere göğüste, üst kollarda ve sırtta aknedir. Bu, cildin kıyafetlerle kaplı olduğu alanlarda daha yaygındır. Akne nedeni, sürtünme ile sürtünme ile birlikte gözeneklerde ter bloke olmasıdır. Güneş koruyucu veya makyaj giymek sorunu daha da kötüleştirebilir. Aknenin çalışmasının neden olduğu birçok yolu vardır. Yapmanız gereken ilk şey, koştuktan hemen sonra kıyafetlerinizi değiştirmek ve duşa çarpmaktır. Akne eğilimli bölgeleri temizlemek sivilce için tasarlanmış bir sabun kullanarak çok önemlidir. Egzersiz yaparken makyajdan kaçınmak kesinlikle yardımcı olacaktır. Boyun ve yüz için yağsız güneş koruyucu ve krem ​​bazlı losyonun aksine vücudun geri kalanı için güneş koruyucu jel seçin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status