• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
MUTFAKTA KULLANABİLECEĞİNİZ PRATİK BİLGİLER

MUTFAKTA KULLANABİLECEĞİNİZ PRATİK BİLGİLER

Hayatımızı kolaylaştıran pratik bilgiler mutfak içinde büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle ev hanımlarının sıklıkla kullandığı bu tür bilgiler hayatı ciddi anlamda kolaylaştırmaktadır. Günlük yaşantımızın bir kısmını geçirdiğimiz mutfağın pratik bir şekilde kullanılabilmesi mümkündür. Özellikle pişirilen yemekler ve mutfak düzeni konusunda kullanabileceğiniz birçok pratik bilgi bulunmaktadır. Ev hanımlarının da sık sık kullandığı bu yöntemler sizin de işinize yarayacaktır. Pratik bilgiler ile kısa süre içerisinde işlemlerinizi yapabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Hayatı kolaylaştıran bu bilgileri bir kenara not almanızı ve yeri zamanı geldiğinde kullanmanızı öneririz. Ev hanımlarının başarılı bulduğu bu fikirleri sizler için derledik ve en uygun fikirleri listeye koyduk.

mutfakta-kullanabileceginiz-pratik-bilgiler

Ev hanımlarının mutfakta daha az zaman harcamasını sağlayacak olan pratik bilgiler hem işlemleri kısa sürede yapmayı hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda yemek pişirirken yaşadığınız zorlukları da ortadan kaldırır.

İşte mutfakta kullanabileceğiniz pratik bilgiler;

 • Yumurtayı haşlamadan önce üzerine bir delik açmanız zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bilindiği üzere mutfakta en çok vaktimizi alan işlem haşlanan yumurtayı soymaktır. Bu nedene mutfakta daha az zaman geçirmek isteyen ev hanımlarına yumurtaya ufak bir delik açıp öyle haşlaması tavsiye edilir.
 • Yemek yaparken farklı işlerle uğraşıyorsanız veya sıradaki yemeğin malzemelerine odaklanmışsanız kaynamakta olan tencere muhakkak ocağa dökülecektir. İş yükünüzü arttıran bu durumu engellemek için tahta kaşığı yatay biçimde tencerenin ağzına koymanız yeterlidir. Böylece yemek taştığı zaman ocağınız kirlenmeyecektir.
 • Karpuz diliminin kenarlarını kestiğinizde karpuzun suyu akmadan onu tüketebilirsiniz. Böylece etraf lekelenmeyecektir.
 • Çileğin çöpünü çıkarmak için alt kısımdan pipet sokmanız yeterlidir. Böylece çilekleri çöpsüz bir şekilde tüketebilirsiniz.
 • Spagetti makarnalarının bozulması kısa bir zamanda gerçekleşir. Bu zamanı uzatmak için Pringles kutularını kullanabilirsiniz. Kutu makarnanın uzun süre taze kalmasını ve bozulmamasını sağlamaktadır.

mutfakta-kullanabileceginiz-pratik-bilgiler

Yukarıdaki pratik yöntemleri kullanarak siz de mutfakta daha az vakit harcayabilirsiniz. Mutfakta geçirdiğiniz vakti azaltarak kendinize vakit ayırmanız mümkün olacaktır. Pratik bilgileri hayatınızın hemen hemen her yerinde kullanabilirsiniz. Bir sonraki serimizde sizlere yine farklı bilgiler sunacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status