• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
ORUÇ DİYETİ BAŞARILI SONUÇLAR SUNUYOR

ORUÇ DİYETİ BAŞARILI SONUÇLAR SUNUYOR

ABD’de gerçekleştirilen bir deneyde oruç diyetinin faydaları açık bir şekilde görülmüştür. Genel mantığına bakıldığı zaman 16 saat aç kalınması oruç diyetinin en önemli noktalarından birisidir. Kişinin belirli saatler arasında dilediği şekilde beslenmesi oruç diyetini etkili kılan maddedir. Eğer günün belirli saatlerinde yemek yiyip 16 saat aç kalırsanız ve bu 16 saat içerisinde sadece kalorisi az olan içeceklerden veya sudan tüketirseniz kilo verme hızınız ciddi oranda artış sağlayacaktır. Kilo verme problemi olan insanların oruç diyeti seçeneği ile hayata daha olumlu ve umutlu baktığı gözlemlenmiştir. Eğer kilo verme seçeneği arasında bulunan oruç diyetini denerseniz kısa süre içerisinde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İlgili diyeti uygulamak çok basittir.

oruc-diyeti-basarili-sonuclar-sunuyor

Diyet

Oruç diyeti ile birlikte hayatınızda yeni bir sayfa açmak istiyorsanız uzmanların uyarılarını dikkate almalısınız. Buradaki en önemli uyarı ise sabah saat 10.00 ile akşam 18.00’a kadar dilediğiniz her şeyi tüketmenizdir. Günün en hareketli saatleri olduğu için yediğiniz her şeyi kolay bir şekilde yakmanız mümkündür. Bu nedenle kilo alma gibi bir probleminiz olmayacaktır. Ancak oruç diyetini uzun süre uygulamak gerekir. Toplamda 12 haftalık bir periyot ile etkili sonuç almak mümkündür. Günlük yaşantınızda tükettiğiniz yiyecekleri yemeye devam ederek kilo vermek her ne kadar keyifli bir uygulama gibi görünse de kurallara uymak zorundasınız. Oruç diyetinde etkili sonuç almak için süreklilik sağlamayı ve kuralları çiğnememeyi unutmayın.

oruc-diyeti-basarili-sonuclar-sunuyor

Bir diğer adı 16:8 diyeti olan bu uygulamadaki amaç 16 saat aç kalıp 8 saat dilediğiniz şekilde yemek yemektir. Dilediğiniz şekilde yemek yeme konusundaki sınır ise bellidir. Aşırı derecede yağlı gıda ürünleri tüketmeniz elbette ki kilo verme sürecinizi zora sakar. Ancak yüksek oranda kilo vermek istiyorsanız normal şekilde beslenmeli ve hayatınızda değişiklik yaparak kalorisi az yiyeceklere yönelmelisiniz. Bununla birlikte öğün sayısındaki yediğiniz miktarı yavaş yavaş azaltmanız önerilir. Zaman içerisinde mide çapı küçüleceği için daha fazla gıda yemeniz mümkün değildir. Ancak öğünlerde tükettiğiniz gıda miktarını belirli oranlarda azaltmak sizi daha iyi sonuçlara ulaştıracaktır. Siz de oruç diyeti ile dilediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status