• DOLAR
  5,3099
  % 0,58
 • EURO
  6,0091
  % 0,75
 • ALTIN
  226,5401
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
PSİKOLOJİ BOZAN YİYECEK ÇEŞİTLERİ

PSİKOLOJİ BOZAN YİYECEK ÇEŞİTLERİ

İnsanların birçoğu yemek yerken kendisini mutlu hissederken bazıları ise tükettiği gıda ürünleri sonrasında kendisini halsiz ve yıpranmış hissedebilir. Bu tür durumlar gayet doğaldır. Psikolojiyi bozan yiyecek çeşitleri arasından herhangi birisini tükettiğinizde siz de aynı durumu yaşayabilirsiniz.

Başlığı okur okumaz nedir kardeşim bu? böyle saçmalık olur mu? demişsinizdir. Ancak bilimsel olarak mümkün olan bir konuyu ele almaktayız. Evet psikolojinizi ciddi anlamda etkileyen yiyecekler olabilir. Bu tür yiyecekleri tüketmek sizi ciddi anlamda yıpratacaktır. Aynı zamanda psikolojik etmenler bir hayli ön plana çıkacaktır. Peki nedir bu yiyecek çeşitleri? Nasıl etki ederler?

PSİKOLOJİYİ BOZAN YİYECEK ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Günlük tükettiğimiz besinlerin ruh halimizi olumsuz yönde etkilediği yönünde yapılan bilimsel araştırmalar çarpıcı sonuçları ortaya çıkarmıştır. Hepimizin alışkanlıkları ruh halimizi ciddi oranda yıpratabilir. Bu tür yiyeceklerden uzak durmak yaşam kalitenizi olumlu yönde etkileyecektir.

yiyecek çeşitleri

İşte bizi hayattan soğutan ve psikolojik olarak etkileyen o yiyecekler;

Katı Yağ ve Margarin

Bilindiği üzere margarinin sağlıklı olduğu ve hemen hemen her yemekte kullanıldığı ifade edilir. Ancak pratik bir şekilde temin edilen margarin ve katı yağlar bizi olumsuz yönde etkiler. Trans yağ türleri mutsuz olmamızı etkileyen en büyük sebeplerden birisidir.

Ambalajlı Şekerler

Şekerler özellikle çocuk sağlığını olumsuz yönde etkilediği gibi yetişkin bireylerde de psikolojiyi yıpratabilir. Çocuklarda dikkat eksikliği ve hiper aktivite gibi olumsuz özelliklerin cereyan ettiğini görebilirsiniz.

Fast Food

Zararı dünyaca kanıtlanmış olan fast food ürünleri en başta obezite gibi büyük sağlık sorunlarını tetikliyor. İçerdiği yağlar bakımından sağlığımızın en büyük düşmanı olan fast foodlar hem fizyolojik hem de psikolojik etkilere sahiptir.

Mısır Gevreği

Özellikle diyet yapanların ve sporcuların sıklıkla kullandığı mısır gevreği her ne kadar daha az kalori almanızı sağlasa da melankolik bir ruh haline sürükleyen en önemli gıda ürünlerinden birisidir. Sıklıkla tüketilmesi önerilmez.

Paket Kuruyemişler

Birçok insanın sıklıkla tükettiği kuruyemişler her ne kadar keyifli vakit geçirmenizi sağlasa da kısa sürede olumsuz etkilerini ortaya çıkarabilir. İlk olarak insanı psikolojik anlamda etkileyen bu ürün içerisindeki katkı maddeleri ile kişide yorgunluk, zayıflık ve halsizlik gibi yan etkiler oluşturabilmektedir. Sık sık tüketilmemeli, mümkünse uzak durulmalıdır. Çünkü olumlu anlamda hiçbir faydası bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status