• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLÜ İLİŞKİ NASIL OLMALI ?

SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLÜ İLİŞKİ NASIL OLMALI ?

Uzun ve sağlıklı ilişki bir çok şeyden fedakarlık etmeniz gerekir.Ne kadar iyi anlaşmanız sizi  iki ayrı birey olmanızı engellemez. İki ayrı birey olduğunuz için ilişkinde bazen ayrı kalmak iyidir. Uzun ömürlü ilişki ve sağlıklı ilişki için yapılması gerekenler ?

İLİŞKİ NASIL OLMALI ?

 • Sağlıklı bir ilişki için kesinlikle kendinize de zaman ayırmalısınız. Her zaman buluşmak görüşmek iletişim halinde olmak olmaz. Biraz karşı taraf biraz da sizin özlemeniz gerekir. Özlem girince ilişkiye daha sağlıklı bir ilişki olacaktır. Ayrı kalarak daha sağlıklı adımlar atabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı unutmayın.
 • Tek birey olduğunuzu ve size özel duygu ve düşünceleriniz olduğunu unutmayın. Sevgiliniz ile birlikte iken her zaman bir kişinin fikirleri üzerinden gitmeyin. Sizde kendi fikirlerinizi düşüncelerinizi belirtin. Ve ortak kararlar almaya bakın. Ortak kararlar alarak daha sağlıklı bir ilişkiniz olacaktır. Tek taraflı bir kişinin kararı ile pek sağlıklı bir ilişki olmayacaktır.
 • Ayrı vakit geçirmeyi öğrenin. Kendinize zaman ayırdığınız gibi karşı tarafa da zaman ayırmasına izin verin. Karşı tarafta tek birey olarak zaman geçirsin. Hayatını düzene koysun ve daha sağlıklı adım atmasına izin verin. Her zaman ‘ ben ‘ değil biz olmayı öğrenin. Biz olarak ortak işler yaparak daha çok sağlıklı ve uzun ömürlü ilişkiniz olabilir.
 • Sürekli birlikte zaman geçirirseniz konuşacak konularınız azalır ve zamanla biter. Bunun için kendinize özel alanlar tasarlayın. Kız arkadaşlarınız ile vakit geçirin bir süre. Zaman ilerledikçe sevgiliniz ile konuşacak konularınız artacaktır.

Hayal ettiğiniz uzun ömürlü ve sağlıklı bir ilişki okuduğunuz gibi çok kolay ve pratiktir aslında. İlişki de birbirinizi sıkmamalısınız. Bu sizi yıpratır ve ilişkinin sağlıksız ve kısa olmasına neden olur. Kendinize ve sevgilinize ayrı zamanlar ayırın ve sağlıklı bir ilişkiniz olsun. Her zaman yan yana olmayarak biraz sizi özlemesine ve siz onu özlemenize izin verin. Göreceksiniz ki özledikten sonra görüşmek daha çok sevgi dolu olacaktır. Sizin de sağlıklı uzun ömür birlikteliğiniz olması için bu maddelere önem vermelisiniz. Şimdiden size aşk dolu uzun ömürlü ve sağlıklı özlem dolu günler dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status