• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
SMART CASUAL NEDİR? NASIL GİYİLİR?

SMART CASUAL NEDİR? NASIL GİYİLİR?

Giyim tarzındaki değişimler her geçen gün farklılık yaratabilmektedir. Özellikle moda hakkında fikir sahibi olanlar ve modayı az çok takip edenler bu konulara daha çok hakimdir. Son zamanlarda geçmiş dönemin tercih edilen kıyafetleri moda olmuştur. Özellikle çok eski zamanlarda giyilen kıyafet türlerinin günümüzdeki modern uyarlaması ile sık sık karşılaşmak mümkündür. Modaya düşkün olan birçok insan bu tür gelişimlere ayak uydurmakla birlikte yakından takip etmektedir. Eğer siz de moda konusunda meraklı iseniz smart casual seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Smart casual türü giyecekler 1939 yılında Silikon Vadisi’nde moda olan kıyafetlerden oluşmaktadır. Bu tür son zamanlarda sıklıkla kullanılan ve dikkat çeken giysi modelleri arasında yer almaktadır.

smart-casual-nedir-nasil-giyilir

 

Nasıl Giyilir ?

Alternatif kıyafet arıyorsanız smart casual türünü deneyebilirsiniz. Hem klasik hem rahat hem de farklı görünüm sağlayan bu kıyafetler ideal alternatifler arasındadır. Hatta ilgili kıyafetlerin ”gösterişli ama rahat kıyafet” tanımı ile sergilendiği gözlemlenmiştir. Özellikle blazer ceketler bu akımın vazgeçilmez parçalarından olduğu gibi temel parçalardan birisi olarak kullanılmaktadır. Klasik olarak bu akıma uyum sağlamak istiyorsanız kumaş pantolon üzerine t-shirt giyinebilirsiniz. Özellikle bol kumaş pantolonlar akım için uygun olan seçeneklerdir. Aynı zamanda ince topuk ve kot pantolonlar bu konudaki ideal tercihler arasında görülmektedir. Gençler akıma uyum sağlamak için ince topuklu ayakkabıları ve kot pantolonları sıklıkla kullanmaktadır. Smart casual akımı da bu vesileyle yaygın olmaya başlamıştır.

smart-casual-nedir-nasil-giyilir

Smart casual akımının vazgeçilmez bir diğer parçası ise desenli kıyafetlerdir. Desenli kıyafetler çok iyi bir alternatiftir. Aynı zamanda cesur kadınları tercih edebileceği seçeneklerden birisidir. Smart casual modasına ayak uydurmak için desenli gömlekler veya t-shirtler tercih edebilirsiniz. Desenli örneklerden bir diğeri olan jakarlı pantolon modelleri de muhteşem bir alternatiftir. Jakarlı pantolonların üzerine sade bir kıyafet giyerek hem rahat bir kombin yapmış olursunuz hem de smart casual akımına ayak uydurmuş olursunuz. Bu tür farklı tarzları deneyerek dışarıda giyeceğiniz kıyafetler için muhteşem alternatifler ortaya çıkartabilirsiniz. Siz de modaya ayak uydurmak istiyorsanız örnek modeller arasından birisini tercih ederek kendinizi dikkat çekici kılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status