• DOLAR
  5,3101
  % 0,59
 • EURO
  6,0098
  % 0,76
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
SPOR HAKKINDA FORMÜLLER

SPOR HAKKINDA FORMÜLLER

Herkesin yapmaya çalıştığı ve bir türlü yapamadığımız o egzersizler evet evet o sporlar 🙂 Spor yaparken nelere dikkat etmeliyiz ? Egzersiz yapmadan önce yemek yesek olur mu ? sorularınızı duyar gibiyim. Uzmanından cevaplar sizler için Spor hakkında herşey

Evde dışarıda ya da spor salonunda yaptığınız egzersizler ne kadar doğru ? Fit bir görünüme sahip olmak isterken daha çok kilo da alabilirsiniz. Bunun için nelere dikkat etmelisiniz.

Ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim spor yapılmadan fit bir görünüme sahip olamıyoruz. Modern çağın hareketsiz yaşamı bizi spor yapmamaya sevk ediyor. Oturarak çalışarak spor yapamayanlar bu durumdan şikayetçi.

Uzmanlar düşük şiddetli egzersizlerin daha yanlış olduğunu belirtiyor. Spor ve egzersiz ederken belirli bir tempoda olmalıdır. Bu tempo sizi ter döktürmelidir.

spor hakkında

SPOR HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 • Egzersizde ne kadar yorulursanız o kadar iyidir demek yanlıştır. Sağlıklı bir egzersiz için illa çok yorulmak zorunda değilsiniz. belirli hareketleri ettikten sonra size yeterli gelecektir. Çok yorulmak bir avantaj değildir.
 • Kilolu kişilerde spor yapalırken çok zorlamamalı derler fakat uzmanlar yanlış olduğunu belirtiyor. Kilolu insanlarında kendini zorlamaları gerekir. Fakat sağlık sorunu var ise spor yaparken sağlık sorunlarını unutmamak gerekir.
 • Mekik karın kaslarındaki yağları eritiyor sanırdık fakat uzmanlar yanlış olduğunu bildirdiler. Lokalize yağlarını eritmek için hiç bir egzersiz olmadığını uzmanlar belirtti.
 • Egzersiz yapmanın belirli bir zaman dilimleri vardır. Bunlar aç ya da tok karına fark etmez. Yemek yedikten sonra 2 – 3 saat sonra spor yapılması daha uygun olduğunu uzmanlar söylüyor.
 • İş yerinizde belirli hareketler yaparak spor yapabilirsiniz. Spor yaparken yukarıda belirtilen maddelere dikkat edilmeli. Sizde fit ve sağlıklı bir görünüme ulaşmak için spor kesinlikle şarttır. Spor yaparken bir yandan da bol bol su tüketmeyi unutmayın. Bol su tüketimi sizin için çok faydalı olacaktır.
 • Spor yaparken sabırlı olmanız sizin için önemli faktörlerden biridir. İstediğiniz sağlıklı görünüm belki 1 ay da belki de 3 ayda ulaşırsınız. Belki de daha fazla bunun için kesinlikle sabretmeli ve hırs yapmalısınız. İstediğiniz kiloya ve sağlıklı görünüme ulaşmak için bu aylar size çok uzak gelse bile kendinizi spora verdiğiniz de bu günler çok hızlı geçecektir. Sağlıklı sporlu günler dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status