• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
TATİLE ÇIKACAK OLAN ANNE ADAYLARINA UYARI

TATİLE ÇIKACAK OLAN ANNE ADAYLARINA UYARI

Hayatınızın kritik dönemlerinden birisi olan annelik sürecinde dikkat etmeniz gereken birçok nokta olduğunu unutmamalısınız. Özellikle bu ilk tecrübeniz olacaksa daha fazla dikkat etmelisiniz. Bebeğinizi sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürmesi ve bu gelişimi aksatacak herhangi bir durumun olmaması için yapmanız gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Anne adaylarının sağlıklı bir şekilde tatile çıkıp dinlenmesi mümkündür. Ancak uzmanlar bu konuda birçok uyarıda bulunmuştur. Eğer anne adayı iseniz veya bu yönde bir planınız varsa önceden hazırlık yapmalısınız. Bilginiz olmadığı takdirde sizi gelecekte daha riskli durumlar bekleyebilir. Anne adaylarının bu gibi konuları arka plana atmaması gerekir. Uzmanların da vurguladığı en önemli konulardan birisi budur.

tatile-cikacak-olan-anne-adaylarina-uyari

Tatile Çıkmadan Önce Ne Yapılmalı?

Anne adaylarının tatile çıkmadan önce bebeğinin sağlığı açısından uygulaması gereken bazı görevleri bulunmaktadır. İlk olarak yolculuk sırasında hareketsiz kalmamanız gerekir. 2 saatte bir yolculuk aralarında yürüyüş yapmalısınız. Yola çıkarken bağladığınız emniyet kemerini karnınızın alt bölgesinden itibaren bağlayın. Aynı zamanda ayaklarınızı nane yağı ile ovmanız son derece faydalı olacaktır. Bu işlemlerin anneyi rahatlatacağı ve uzun yolculuklarda sıkıntı çekmesini engelleyeceği ifade edilmiştir. Nane yağını normal yaşantınızda da kullanabilirsiniz. Ancak uzun yolculuklar anne adaylarını bunaltabilir. Bu nedenle uzun yolculuklarda daha çok kullanması tavsiye edilir. Uzun süre hareketsiz kalan ayakların herhangi bir şekilde tahriş olması da engellenmiş olacaktır.

tatile-cikacak-olan-anne-adaylarina-uyari

Anne adaylarının yolculuğa çıkmadan önce pamuklu çamaşırlar giyinmesi önerilir. Uzmanlar bu konuda ısrarcı bir şekilde açıklama yapmıştır. Pamuklu kıyafetlerin anne adayını daha çok rahatlatacağı ve annenin bunalmasını önleyeceği ifade edilmiştir. Havuza ve denize gireceğiniz tatil yerlerine gidiyorsanız erken saatlerde havuz veya denize giriş yapmanız önerilir. Ancak suyun sıcaklığına dikkat etmelisiniz. Suyun sıcaklığının ne çok soğuk ne de çok sıcak olması önerilmez. Son olarak yapılan uyarı ise tatil bölgesinde yüzmek istediğiniz sırada yanınızda birisinin bulunması gereklidir. Yanınızda birisi olmadan denize girmeniz önerilmez. Oluşabilecek en ufak komplikasyonda ani müdahaleler gerekebilir. Yanınızdaki kişi tecrübesiz olsa dahi size bir nebze yardımcı olacaktır. Bu nedenle eşinizin yanınızda olması önerilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status