• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
TÜRKİYE ÇÖL İKLİMİNE DÖNÜŞÜYOR

TÜRKİYE ÇÖL İKLİMİNE DÖNÜŞÜYOR

Türkiye çöl iklimine dönüşüyor. Peki neden ? Profesör Doktor Mikdat Kadıoğlu Türkiye iklimi için neler söyledi ? Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak ? Herkesi şok eden açıklama

Bu sene Türkiye genelinde yeterli yağış görülmediği için Profesör Doktor Mikdat Kadıoğlu alarm uyarısında bulundu. Profesör Doktor Mikdat Kadıoğlu neler söyledi ?

TÜRKİYE ÇÖL İKLİMİNE DÖNÜŞÜYOR

Profesör Doktor Mikdat Kadıoğlu Şok Eden Sözleri

Türkiye de yaşanan düzensiz yağışlar nedeniyle her geçen gün Türkiye nin çölleşme yaşanacağını belirtti. Profesör Doktor Mikdat Kadıoğlu uyarılar da bulundu : “Çöl iklimine dönüşüyoruz. Genellikle az yağışlı veya yağış rejimi düzensiz bir yağış ve çok sıcak buharlaşmanın da çok olduğu mevsim. Bu tabi bizim için su kaynaklarını, ormanları azaltıyor. Böceklenmeyi, hayvanlardan insana geçen hastalıkları, kene gibi problemleri arttırıyor” dedi.

BU SENE DAHA SICAK OLACAK

Her geçen gün artan sıcaklıklar vatandaşı korkutuyor. Bu sene yaz mevsimin de daha sıcak olacağı ve insanları daha çok  etkileyeceğinin uyarısını verdiler. Kış mevsiminde genellikle İstanbul da yeterli yağış alamadığı için su oranları herkesi düşündürdü. Yaz aylarında susuzluk yaşanır mı soruları aklına geliyor.

HANGİ TEDBİRLER ALINMASI GEREKİYOR ?

Doktor Mikdat Kadıoğlu Türkiye nin çölleştiğini ve çölleşme böceklenmenin arttığını dile getirdi. Vatandaş bunun için neler yapmalı ? Yaz aylarında daha çok serin yerlerde vakit geçilmeli ve suyu bol bol harcamak yerine daha tasarruflu olunması gerekiyor. rof. Dr. Hüseyin Toros ise, Ataşehir’de hava kirliliği kalitesinin yazın ve kışın 24 saat boyunca takip edileceğini bunun yanı sıra Ataşehir’in hangi mahallelerinde hava kirliliği probleminin yaşandığını bu şekilde daha net anlaşılacağını ve bölgede hangi tür tedbirler alınması gerektiğini belirtti.

TÜRKİYE GENELİNDEKİ HAVA DURUMU

İstanbul da yaz mevsimi başladı. Güneş şimdiden halkı dışarıya çıkarıp mangal keyfi yaptırdı. Peki sıcak hava devam edecek mi ? İşte detaylı hava durumu

oktor Mikdat Kadıoğlu19 Nisan Perşembe: Gökyüzü bulutlu-güneşli, yağmur beklenmiyor. Perşembe günü en yüksek sıcaklık 22 dereceye kadar çıkarken, en düşük sıcaklık 9 derece. Nem oranı yüzde 71-94 arasında. Rüzgar saatte 17 km hızında esiyor.

METEOROLOJİ’DEN CUMA GÜNÜNE DAİR UYARI

20 Nisan Cuma

Cuma günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ nden uyarı geldi: Sağanak yağmur bekleniliyor. Gündüz sıcaklık 19 derece, gece sıcaklık 11 derece. Nem oranı yüzde 74-90 arasında. Rüzgar 5 günlük verilere göre en yüksek hıza çıkıyor: Saatte 29 km hızında esmesi tahmin ediliyor.

21 Nisan Cumartesi

Hafta sonu gökyüzü açık olurken, yağış beklenmiyor. Sıcaklık gündüz 20 dereceye çıkarken, geceleyin sıcaklık 9 derece. Nem oranı yüzde 72-90 arasında. Rüzgar en düşük hızda esiyor: Saatte 9 km hızında esmesi tahmin ediliyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status