• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
VÜCUT TİPİNİZE GÖRE ETEK ŞEKLİNİZ

VÜCUT TİPİNİZE GÖRE ETEK ŞEKLİNİZ

Kadınların kıyafet seçerken en çok zorlandığı nokta etek modelleridir. Bilindiği üzere etek sıklıkla tercih edilen bir giysi değildir. Özellikle yaz aylarında uzun eteklerin sıklıkla tercih edildiğini biliyoruz. Ancak bu gibi durumlar istisnai durumlardır. Çünkü kadınların iş kıyafeti dışında etek tercihinde bulunurken ciddi zorluklar yaşadığını görebilmek mümkündür. Kadınlar kendilerine yakışan etek türlerini kolay bir şekilde belirleyemez. Her ne kadar yakınlarından yardım alıyor olsalar bile kadınların bu konudaki sıkıntılarını gözlerinden okumak mümkündür. Etek tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Moda sektöründe yer alan ünlü isimler de bu konu üzerinde sıklıkla durmuştur. Özellikle moda programlarında etek tercihlerinin ne kadar zor olduğunu görmek mümkün olabilmektedir.

vucut-tipinize-gore-etek-sekliniz

VÜCUT TİPLERİ

Vücut tipinize göre etek modeli seçmeniz sizin açınızdan daha uygun olacaktır. Bunun için çeşitli örnekler verilerek insanların hangi etek modellerini tercih etmesi gerektiği konusunda bilgi sunulmuştur. Moda sektörünün duayenleri ise ilgili makaleleri onaylamıştır. Etek seçerken sadece beğendiğiniz etek modeline yönelmemelisiniz. Öncelikle vücudunuzu tanımanız gerekiyor. Etek modellerini seçerken vücudunuzun hangi şekilde olduğunu bilmeniz seçeceğiniz modelin üzerinizde daha hoş durmasını sağlayacaktır. Ne kadar zayıf veya ne kadar ideal ölçülerde olursanız olun her etek sizi muazzam göstermez. Çeşitli vücut tipleri üzerinde yapılan testlerde bazı etek modellerinin bazı vücut tiplerine tam olarak uyum sağladığı gözlemlenmiştir. Ayrıca şık bir görünüm elde edilmiştir.

vucut-tipinize-gore-etek-sekliniz

Eğer armut şeklinde vücut hatlarına sahipseniz büzgülü etekleri tercih edebilirsiniz. Bu tür etekler sizi daha zarif ve daha şık gösterecektir. Elma şeklinde vücut hatlarına sahipseniz patenci eteğini tercih edebilirsiniz. Bu sizi daha cesur ve daha alımlı gösterecek olan seçeneklerden birisidir. Kum saati şeklinde vücut hattınız bulunuyorsa kot pantolon etekleri tercih edebilirsiniz. Burada uzun kot pantolon etekler daha çok önerilmektedir. Minyon yapıya sahipseniz A line mini etek modelini tercih edebilirsiniz. Tüm bu örneklere alternatif olarak vücut yapınız uzunsa kalem etekleri denemeniz önerilir. Midi kalem etekler sizi daha şık gösterecektir. Örnek modeller üzerinden kendiniz için uygun olan kıyafeti seçebilirsiniz. Tüm modeller sizi daha şık gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Bu sitedeki içerikler izinsiz kullanılamaz!

DMCA.com Protection Status